Naszymi oczami

Jak stworzyć audiobooka i słuchać na iPhone?

Dzisiaj pokażę Wam jak w szybki i łatwy sposób stworzyć audiobooka, którego będziemy mogli słuchać na iPhone’ie, iPadzie czy w iTunes.

Od dłuższego czasu mam bzika na punkcie produktywności i „podwójnego” wykorzystania czasu. O co chodzi z tym podwójnym wykorzystaniem czasu? Ćwicząc na siłowni, jeżdżąc na rolkach, albo po prostu robiąc coś, co nie wymaga ode mnie skupienia, ubieram słuchawki i słucham np. podcastów. Polecam świetny kanał w Podcastach iTunes o tematyce finansowej: Więcej niż oszczędzanie pieniędzy. W tym miejscu serdecznie pozdrawiam twórcę tychże podcastów Pana Michała Szafrańskiego. Czytam, słucham wiele książek, związanych z finansami, prowadzeniem firmy, itp. Większość tytułów książek, które przeczytałem znalazłem na blogu: Jak oszczędzać pieniądze?. Za to także pragnę podziękować Panu Michałowi. Dla mnie książka powinna wnosić konkretną wiedzę, dlatego nie lubię, opowiadań, fantastyki naukowej czy romansideł, takie gatunki dla mnie to strata czasu. Słuchając książek, podcastów, wykładów, itp. (o ważnej, przydatnej wiedzy którą możemy wykorzystać w życiu), podczas biegania, ćwiczeń, itp. odnosi się wrażenie podwójnie wykorzystywanego czasu, to jakby dostać drugie życie.

W związku z powyższym, pokażę Tobie, krok po kroku, jak stworzyć taki Audiobook. Pamiętam, że jeszcze niedawno wiele typowych „kujonów” krytykowało audiobooki, ponieważ uważają, że jest to forma książki dla ludzi, którzy nie potrafią czytać. Większej bzdury nie słyszałem! Uważam, że każdy sposób zdobywania wiedzy jest dobry o ile nie rani drugiej osoby!

Załóżmy, że posiadamy na dysku audiobooka, w formacie mp3, bądź jakimkolwiek innym. Wrzucamy go do iTunes. Plik oczywiście pokaże się w zakładce muzyka, to normalne. Klikamy dwoma palcami w zaimportowany plik, w celu wywołania menu kontekstowego, wybieramy zakładkę Informacje. Pokaże się nowe okno:

Szczegóły —> gatunek —> Audiobook

Opcje —> rodzaj materiału —> Książka audio

Opcje —> włącz zapamiętaj pozycję odtwarzania

Klikamy OK, to wszystko! Plik zostanie automatycznie przeniesiony do działu Książki audio. Ostatnim krokiem jest synchronizacja telefonu z biblioteką iTunes.

Na koniec życzę Tobie skutecznego pomnażania wiedzy oraz zastosowania jej w praktyce 🙂

To Top