Informacje i nowości

iPad mini 4 czyli cicha premiera najmniejszej wersji iPada

Na wczorajszej konferencji firma Apple wprowadziła nową wersję iPada mini oznaczoną numerem 4. O urządzeniu sam Tim Cook podczas prezentacji wspomniał jednym zdaniem w trakcie wymieniania wszystkich dostępnych modeli iPada.

Na chwilę obecną mamy dostępne cztery modele iPada (nie wliczając wersji Pro), ich dokładne zestawienie możemy zobaczyć na poniższym zdjęciu.  Zrzut ekranu 2015-09-10 o 18.39.19

Jak widać pozostały nam po dwa modele w obu rozmiarach. iPad mini 2 i 4 są małymi odpowiednikami iPada Air i Air 2, nawet paramentry mają prawie identyczne. Słabsze modele wersji mniejszej i większej nie są wyposażone w czytnik linii papilarnych Touch ID, natomiast nowsze są (jedna z ważniejszych, zauważalnych różnic).

W nowym mini 4 zobaczymy dwurdzeniowy procesor A8 z koprocesorem ruchu M8. Natomiast większa wersja posiada trzyrdzeniowy znacznie szybszy procesor A8X z tym samym koprocesorem ruchu M8.

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 19.50.25

Według mnie iPad mini 4 powinien zostać zaprezentowany już wraz z modelem Air 2 w ubiegłym roku, natomiast Apple wolało wprowadzić model mini 3 (obecnie wycofany już ze sprzedaży) który od mini 2 różnił się tylko tym, że posiadał Touch ID.

Firma Apple teraz przynajmniej ujednoliciła paletę dostępnych modeli iPada, oferując po dwa prawie identyczne modele w wersji 7,6 i 9,7 cala w podobnych konfiguracjach sprzętowych i kolorystycznych.  Wszelkie różnice pomiędzy wszystkimi iPadami możecie przeczytać na stronie Apple dostępnej pod tym adresem.

Ktoś się skusi na mini 4?

To Top