Aplikacje na iOS i OS X

Splashtop 2 – Steruj komputer swoim iPadem!

Czasami jest tak, że leżymy na kanapie z naszym iPadem, ale musimy coś zrobić na komputerze. Sam wiem jak w takiej sytuacji nikomu nie chce ruszać. Z pomocą przyjdzie nam wtedy program o nazwie Splashtop 2 Remote Desktop – Personal.

Jak to działa?

Gdy już kupimy ten program w wersji na naszego iPada musimy zainstalować program (już darmowy) na naszego Maca/Windowsa i połączyć oba urządzenia do tej samej sieci WiFi. Następnym krokiem będzie utworzenie konta i zalogowanie się.

Gdy wykonamy powyższe kroki ukaże nam się takie oto okno:

image

Gdy dotkniemy interesujący nas komputer możemy już nim sterować.

Funkcjonalność

Za pomocą tego programu możemy sterować naszym Makiem lub Windowsem. Program ten niestety nie działa z grami. Na ekranie naszego iPada mamy do dyspozycji wysuwną klawiaturę z przyciskami systemowi systemu komputera którym sterujemy. Rozdzielczość zostaje automatycznie dopasowana tak, abysmy mogli w sposób wygodny korzystać z Maka/Windowsa na ekranie naszego tabletu.

image

image

image

Podsumowanie

Program ten jest bardzo przydatny w życiu codziennym zwłaszcza, gdy nie mamy laptopa, tylko komputer stacjonarny. Jego cena to 19,99$, ale od czasu do czasu można trafić na promocję na której właśnie jest i kosztuje 4,99$. Jeśli nam się nie śpieszy z kupnem warto czekać na jeszcze większe przeceny, na przykład na 0,00$ z której jakiś czas temu skorzystałem ja.

[appstore id=382509315]

To Top