Informacje i nowości

Już wkrótce będziemy mogli usunąć domyślne aplikacje systemu iOS

System iOS jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów mobilnych na świecie. Osobiście jego funkcjonalność bardzo przypadła mi do gustu i na chwile obecną nie wyobrażam sobie przesiadki na inny system mobilny. Chociaż, wiele osób narzeka, że w porównaniu do konkurencji jest on strasznie ograniczony.

Brak możliwości usunięcia domyślnych aplikacji w obecnej wersji systemu iOS może być dla wielu problemem. Osobiście kilku z nich bym się pozbył, głównie w celu zwolnienia miejsca które w przypadku posiadania małej 16GB wersji iPhone’a może być potrzebne.

Tim Cook w wywiadzie powiedział, że w niedalekiej przyszłości może się to zmienić, chociaż przyznał, że wdrożenie tej opcji jest bardziej skomplikowane niż się wydaje.

Istnieją aplikacje, które są powiązane z innymi funkcjami na iPhonie i ich usunięcie mogłoby spowodować problemy w funkcjonalności urządzenia. Chociaż są i takie, które nie są powiązane z innymi aplikacjami lub funkcjami urządzenia i to właśnie te aplikacje już wkrótce będziemy mogli usunąć z urządzenia.

Niestety nie wiemy dokładnie, kiedy ta opcja pojawi się w sprzętach Apple i które programy będzie można usunąć.

Aż nie mogę się doczekać, jak będę mógł usunąć nie używane aplikacje systemowe z iPhone’a lub iPada. A Wy?

[source name=RedmondPie url=http://www.redmondpie.com/tim-cook-says-you-may-soon-be-able-to-delete-stock-apple-ios-apps/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RedmondPie+%28Redmond+Pie%29]

To Top