Sprzęt Apple i akcesoria

Bluetooth 4.2 aktywowany w iPhone 6, iPhone 6 Plus i nowych iPadach

Apple oficjalnie dodaje wsparcie Bluetooth 4.2  dla iPhone 6, 6 Plus & iPad Air 2.

Technologia Bluetooth 4.2 wdrożona została do iPhonów 6S i 6S Plus, iPada Pro i iPada mini 4 w zeszłym miesiącu. Apple opublikowało teraz informację, że ta sama technologia została również włączona w starszym sprzęcie. Niedawno firma potwierdziła te doniesienia.

14543-10172-151009-Bluetooth-l

Jak widać na screenach wyżej, iPhone 6, iPhone i iPad 6 Plus Air 2 są wymienione jako urządzenia wspierające Bluetooth 4.2, jednak szczegółowe specyfikacje produktów mówią o samej kompatybilności z Bluetooth 4.2, a na pokładzie sprzęt dalej zawiera moduły 4.0 co powoduje pewne zamieszanie co do rzeczywistych możliwości produktu. Co ciekawe, każdy produkt zachowuje swój pierwotny numer modelu, sugerując modyfikacje w iOS 9, ale nie wiemy też czy przypadkiem Apple nie posunie się wbudowania nowych chipów bez zmiany nazw produktów. Rozróżnienie jest ważne, bo przecież w grę wchodzi zwiększenie prędkości transferu danych. Do wyjaśnienia będziemy aktualizować ten artykuł. W porównaniu do poprzednich wersji, najnowsza specyfikacja oferuje zwiększa szybkość, wyższą wydajność i lepszą ochronę danych.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/10/09/apple-officially-adds-bluetooth-42-support-to-iphone-6-6-plus-ipad-air-2]

To Top