Informacje i nowości

Bluetooth 5 – oficjalne ogłoszenie w przyszłym tygodniu

Bluetooth 5 będzie następcą standardu Bluetooth 4.2, który ukazał się końcem 2014 roku. Nowy standard zostanie oficjalnie ogłoszony w przyszłym tygodniu, co zatem wiemy na jego temat?

Bluetooth to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi. Przepustowość najnowszego standardu w stosunku do poprzednika wzrośnie do do 4 Mbit/s, natomiast zasięg do ok. 200 m.

Bluetooth 5 zwiększy zakres standardowego połączenia bezprzewodowego 4-krotnie oraz zwiększy szybkość transferu dla niskoenergetycznego przesyłu danych aż dwukrotnie. Standard ten zwiększa swoje możliwości, które mogą zostać wykorzystane w technologii iBeacon, bowiem technologia ta przyczyni się również do zwiększenia dokładności lokalizacji wewnątrz budynków i innych usług opartych na lokalizacji.

Już 16 czerwca w Londynie zostaną zaprezentowane: dokłada specyfikacja oraz możliwości najnowszego standardu jakim jest Bluetooth 5.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top