Informacje i nowości

Czarny Piątek w Polsce! Gdzie warto kupować ?

Czarny piątek staję się coraz popularniejszy również w Polsce. Akcja wywodzi się  z USA i za oceanem można dopaść prawdziwe mega oferty cenowe na dosłownie wszytko. Tak jak stało się to z Halloween, europejczycy przejmują sprawdzone dźwignie handlu i wykorzystują ten jedyny w swoim rodzaju dzień w roku. Czarny piątek to nic innego jak początek najintensywniejszego zakupowego sezonu w roku, a mowa o świętach Bożego Narodzenia. Nazwa „czarny piątek” pochodzi od sposobu prowadzenia księgowości przez handlarzy. Straty zapisywali kolorem czerwonym, zyski zaś czarnym. Największą popularnością cieszy się elektronika, i sprzęt RTV. W Polsce liczba promocji i wysokość zniżek jest nieporównywalna do tych zza oceanu, ale widać wyraźnie, że moda opanowuje również i europejskich sprzedawców, a kupujący chętnie korzystają z wydarzenia.

Czarny piątek w Tesco

Jedną z większych akcji promocyjnych w Polsce przygotowało Tesco. W piątek od godz. 8 we wsztkich polskich sklepach skorzystać można z limitowanej oferty promocyjnej. Kupimy sprzęt w przeceniony od 20 do 50 proc. Produkty elektroniczne takie jak telewizory, laptopy czy smartfony, ale też gry komputerowe i filmy DVD są w ekstra cenach. Jest jeden warunek: jedna osoba może kupić maksymalnie jeden egzemplarz produktu. Musimy też liczyć się z wielkimi kolejkami i zaciętymi walkami.

BF1_3121148k

PROMOCJE

Zestaw Lenovo IdeaPad G50-30 (laptop, myszka, torba, drukarka) – 799 złotych zamiast 1399 złotych

Telewizor Sharp 24’’ LC-24CHE4012 – 539 złotych zamiast 999 złotych

Gry PS4 oraz XBOX One – 50 złotych za wybrane tytuły.

Czarny piątek w Xbox.com

Dla fanów rozrywki multimedialnej specjalną ofertę przygotował sklep Xbox.com rabaty sięgają od 25 do nawet 80 proc. Objętych promocją jest ok. 100 tytułów. Tu klienci mają więcej czasu na zakupy – czarny piątek został wydłużony do poniedziałku.

Przykładowe promocje:

Grand Theft Auto V oszczędność rzędu 48 proc. ceny

Assassin’s Creed 2 – oszczędność nawet do 65 proc. ceny

Czarny piątek wPlayStation Store

Bitwa o fanów trwa i główny konkurent Xboxa – PlayStation również szaleje. Promocje obejmą platformy PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PS Vita.

Czarny piątek w X-kom

Obniżki z okazji Black Friday zaplanowały również popularne polskie sklepy internetowe. Wśród nich x-kom.pl oferuje produkty, które można kupić po promocyjnej cenie (nawet ponad 80 proc. zniżki), ale tylko w krótkim, określonym czasie.

Filmowy piątek na VOD.pl

W ramach czarnego piątku promocję wprowadza także serwis VoD.pl. Pod adresem www.vod.pl/blackfriday będzie można wypożyczyć i obejrzeć blisko 100 filmów w cenie 1 zł. Wśród nich. „Avengers. Czas Ultrona”,

Uwaga na oszustów!

Pamiętajmy, że wraz z wysypem okazji nie brakuje też naciągaczy. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy cena „promocyjna” przypadkiem nie jest taka sama lub nawet wyższa niż przed „wyprzedażą”. Sugerujemy handlowac tylko z rzetelnymi firmami, a nie z osobami prywatnymi.  Warto też pamiętać, że każdy kupiony produkt – niezależnie, czy kupiony promocyjnie, czy nie – można reklamować jako niezgodny z umową.

Promocji ciąg dalszy.

30 listopada wypada cyberponiedziałek. To następne święto zakupocholików. Tym razem zniżki czekać będą wyłącznie w sieci, i niestety tutaj trzeba zachować szczególną ostrożność. W przeciwieństwie do czarnego piątku, gdzie najczęściej kupowana jest elektronika, w cyfrowy poniedziałek dodatkowo wyprzedaje się odzież i obuwie. Następnie we wtorek – wypada polski Dzień Darmowej Wysyłki. Za dostawę zakupów z blisko 2200 sklepów internetowych nie zapłacimy nic.

Czarny piątek w Apple.

Czarny piątek w polskim Apple Store bez przecen. Niestety wszyscy fani Apple zasmuceni musza pocieszyć się innymi przecenami. Sądzimy, że brak oferty promocyjnej od Apple jest związane z dużym kursem dolara w Polsce.

[source name=Onet.pl url=http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/czarny-piatek-2015-black-friday-zobacz-gdzie-kupisz-najtaniej/934trw]

To Top