Poradniki i tutoriale

Co to jest reguła i jak ją stworzyć w aplikacji Mail?

Reguły to bardzo przydatna funkcja, jeżeli jeszcze z nich nie korzystałeś to zaraz wyjaśnię o co w nich chodzi.

Zrzut ekranu 2015-11-27 o 19.46.13

Reguły służą zautomatyzowaniu obsługi wiadomości e-mail. Za ich pomocą możemy sprawić, aby wiadomości, które poczta traktuje jako spam (a które dla nas są ważne i absolutnie nie chcemy aby były traktowane w ten sposób) i automatycznie umieszcza je w folderze Niechciane, będą automatycznie umieszczane w folderze Odebrane.

Zastosowanie reguł, pokażę na moim przykładzie. Przestałem korzystać z usługi Musixmatch, po mimo rezygnacji z otrzymywania informacji drogą mailową, w dalszym ciągu dostaję wiadomości, a niepożądane maile mnie irytują. Rozwiązałem ten problem w łatwy sposób dodając regułę.

Mail —> Preferencje —> Reguły —> Dodaj regułę

Pojawi się nowe okno. Mój opis nosi nazwę Musixmatch, ponieważ dotyczy danego problemu. W moim przypadku wystarczy, że dany mail spełni tylko dowolny warunek z ustalonego. Tym warunkiem jest „Od” (tutaj wpisujemy interesujący nas adres e-mail), który zawiera podany przez nas adres. Następnie ustalamy co będzie się działo z wiadomością, która będzie zawierać adres e-mail, który wpisaliśmy. Funkcji jest mnóstwo, ja wybrałem aby wiadomość automatycznie lądowała w koszu w skrzynce Google.

Zrzut ekranu 2015-11-27 o 20.49.11

Efekt jest taki, że nigdy nie dostaję już niepożądanych wiadomości od wyżej wymienionej usługi. Tzn. dostaję, ale automatycznie (w tle) trafia ona do katalogu Kosz.

To Top