Aplikacje na iOS i OS X

RecorderHQ – zmień swój zegarek w całkiem niezły naręczny dyktafon!

Wiele razy może się zdarzyć, że musimy coś szybko zanotować. Załóżmy że w tym momencie robisz coś innego i nie masz ochoty przerywać pracy specjalnie by coś zanotować. Zamiast tego, wygodnie odpalić jest dyktafon i pozwolić sobie odsłuchać to później. Niestety, dochodzi do tego też fakt, że jeżeli nagrasz coś iPhonem w trakcie wykonywania innych czynności na nim to będzie cię rozpraszać cyklicznie powtarzający się dźwięk stuku palca o telefon.

Jeżeli masz zegarek Apple Watch, to problem możesz błyskawicznie rozwiązać. Z pomocą przychodzi RecorderHQ – prosta apka, która ma również swoją wersję na Apple Watch.

[half]IMG_1478[/half]Aplikacja ma swój własny design, o tym trzeba powiedzieć. Niestety, ale średnio wpisuję się on w stylistykę systemów iOS 7, 8 czy 9. Bliżej mu do wyglądu iOS 6, aczkolwiek da się to „przeboleć”. Ale nie to jest najważniejsze. Funkcjonalność jest z kolei bardzo dobra. Ekran główny apki to tylko przycisk nagrania, wskaźnik głośności, aktualne ustawienie i jeszcze reklama gdy mamy darmową wersję. Znacznie więcej mamy w wyborze już nagranych treści. Możemy na czas odtwarzania zapętlić dany fragment, nadawać tagi, przycinać nagrania, zmieniać szybkość lub co jest jeszcze lepsze – złączyć parę nagrań w jedną całość, co może się przydać, jeżeli prowadzimy nagranie np. z kilku mikrofonów lub urządzeń. Bardzo łatwo możemy też wysłać nagrania do iCloud Drive lub szybko udostępnić nagranie poprzez udostępnianie iOS czy pobranie treści poprzez przeglądarkę.

To tak w wielkim skrócie aplikacja na iPhone’a. Bardzo ważnym plusem tej aplikacji jest aplikacja na Apple Watcha – to jest właśnie ta funkcja, z którą ją pobrałem. Po prostu brakuje mi dyktafonu na zegarek od Apple.

Aplikacja na zegarek podzielona jest na 3 karty. Pierwszą uruchamiamy nagrywanie, na drugiej możemy podejrzeć listę nagrań zrobionych tylko zegarkiem, a na trzeciej można zmienić rozszerzenie nagrania.recorder watch

Po zakończeniu nagrywania na zegarku możemy odsłuchać na zegarku lub wysłać do iPhone’a i tam robić co już nam się żywnie podoba. Aplikacja pokazała też jedno. Jak dobry mikrofon posiada Apple Watch. Po odsłuchaniu nagrań, które nagrałem w tym samym czasie i zegarkiem i iPhonem byłem zdumiony jak dużo lepszą jakość dźwięku oferuje mikrofon zegarka.

Gorąco polecam wam tę apkę jeżeli potrzebujecie bardzo dobrego dyktafonu na wasz zegarek. Aplikacja ta jest świetna, może czasem wyskoczy reklama (ale można je wyłączyć dodatkowo płacąc) ale jest ona do zniesienia, a co najważniejsze – na zegarku jej nie znajdziecie 😉

[appstore id=592288593]

To Top