Recenzje aplikacji

Scanbot Pro – recenzja

Jest to obecnie mój ulubiony program zmieniający iPhone’a w przenośny skaner. O tym, dlaczego zrezygnowałem z równie świetnego programu jakim jest Scanner Pro by Readdle, dowiecie się w tym artykule.

Już na samym początku przyciąga swoją uwagę świetną ikoną, przypominającą uśmiechniętą (pozytywną) ludzką twarz. Czas jaki jest potrzebny od pierwszego uruchomienia do gotowości wynosi ok. 3 sek. Z skanera od Readdle (którego ciągle uważam za jeden z najlepszych programów tego typu, robiących najlepsze jakościowo zdjęcia) zrezygnowałem ze względu na brak aktualizacji. Jeżeli dla kogoś to ważne, to Scanbot jest programem w pełni po polsku, także bez problemu czyta polskie napisy (OCR).

Aplikacja po uruchomieniu automatycznie ustawia się w tryb skanowania, co skraca czas, który biegnie od włączenia programu do wykonania pierwszego zdjęcia. Program pozwala edytować/przerabiać zdjęcia znajdujące się w galerii. Dostępny jest tryb pojedynczego albo wielokrotnego „skanowania”. Aplikacja posiada samowyzwalacz, latarkę, opcje rozpoznawania kodów QR, oraz tryb rozpoznawania tekstu (OCR – funkcja dostępna w wersji Pro).

IMG_4290

Dostępnych jest kilka filtrów: Brak filtra (naturalne zdjęcie), Magic Color (zdjęcie pozostaje kolorowe, natomiast sam papier staje się bielszy a tekst ciemniejszy i ostrzejszy), Kolor – zdjęcie naturalne, tylko trochę podrasowane, Szarość oraz Czerń i biel. Ten ostatni na pewno poprawi jakość skanowanych dokumentów w telefonach z aparatem o rozdzielczości 5 Mpx.

IMG_4288

Wykonane zdjęcie można przyciąć, a ramki automatycznie wykrywają krawędź kartki. Jeśli chodzi o opcję rozpoznawania tekstu (OCR) to naprawdę daje radę, w ten sposób zrobione zdjęcie można udostępnić w formacie pdf. Dzięki temu, po wrzuceniu dokumentu na komputer bez problemu możemy skopiować tekst czy użyć opcji szukaj w dokumencie (cmd+f). Aplikacja pozwala na umieszczanie skanów w folderach, czy zmianę automatycznego nazewnictwa plików.

IMG_4283

Jeśli chodzi o udostępnianie dokumentów to jest tego cała masa, od iCloud Drive, po chmury innych producentów (w tym aspekcie nie ma sobie równych).

IMG_4279

Ustawień także jest sporo: zabezpieczenie aplikacji dzięki wykorzystaniu kodu oraz Touch ID, automatyczne wysyłanie do chmury czy rozpoznawanie tekstu (OCR), to tylko kilka ważniejszych funkcji.

IMG_4293

Podsumowując powyższe, nie pozostaje mi nic innego do dodania jak tylko to, że polecam ten program! 🙂

[itunes id=834854351]

To Top