Informacje i nowości

Nowe, niesamowite Apple muzeum w Pradze

Siedemnastego grudnia br. w Pradze zostało otwarte muzeum poświęcone produktom i historii Apple, posiadające największą prywatną kolekcję na świecie.

Muzeum swoją siedzibę mieści przy ul. Husova 151, Prague 1 – Old Town. Czynne jest codziennie od godziny 10 do 22. W „świątyni Apple” znajdziemy produkty (od komputerów stacjonarnych po urządzenia przenośne) oraz masę różnych akcesoriów. Niesamowite wrażenie sprawiają zdjęcia udostępnione na stronie Imgur. Zapraszam do obejrzenia, bowiem jest na czym oko zawiesić. Samo muzeum mieści się w zabytkowym budynku, który dodaje klimatu, a szyby zdobione są wieloma cytatami, znanymi zwłaszcza fanom marki.

FHu228i

Niesamowite wrażenie wywiera stół, w którym umieszczone zostały iPody w kolejności powstawania oraz kolejny z iPhone’ami i iPadami. Nie mogę się doczekać, kiedy na żywo zobaczę to wszystko! W muzeum znajdują się także interaktywne sale, oraz eksponaty. Na cześć Steve’a Jobsa, na miejscu znajduje się lokal serwujący potrawy wegańskie – to się nazywa dopiero dbałość o każdy detal.

lx7AIrB

Kolekcja w muzeum Apple jest olbrzymia – 472 eksponaty, umieszczone w pomieszczeniach o łącznej powierzchni 767m². Możemy tam znaleźć m.in. komputery NeXT, wiele starych komputerów Apple (Apple II, Lisa), drukarki, aparat cyfrowy QuickTake, PowerMaca, serię iBooków czy MacBooków.

EJoqK62

Bilety do muzeum kosztują 11 euro i dostępne są na stronie internetowej Apple Museum. Witryna (niesamowicie zaprojektowana) zawiera szczegóły opisujące proces tworzenia muzeum historii Apple, oferuje wycieczkę 3D, produkty, które będzie można kupić w przyszłości, oraz informacje na temat diety Mistrza Steve’a 🙂

[source name=AppleMuseum url=http://applemuseum.com/en/]

To Top