Informacje i nowości

Podsumowanie 2015 roku w świecie Apple

Tim Cook, który złożył obietnicę rok wcześniej, jakoby Apple miało w mijającym roku pokazać wiele nowości, została w 100% spełniona. Mijający rok był dla Apple bardzo płodnym okresem.

Początkiem kwietnia ruszyła lawina nowych produktów i usług. Zaczęło się, kiedy światło dzienne ujrzał nowy, super cienki 12-calowy MacBook (Retina). Apple zastosowało w nim niesamowitą technologię, często niewidoczną na pierwszy rzut oka. Nowy MB jest komputerem przemyślanym, zrobionym od podstaw i przystosowanym do jego przeznaczenia. Na potrzeby nowego MB została opracowana całkowicie nowa konstrukcja, płyta główna, klawiatura z nowym podświetlaniem. Został zastosowany nowy gładzik z Taptic Engine, specjaliści zastosowali nowe złącze (USB-C) czy nowy ekran Retina. Aha, jeszcze baterie, które wykorzystują technologię warstwową, dzięki której potrafią wypełnić więcej cennej przestrzeni w urządzeniu.

 1. Nowy MacBook z wyświetlaczem Retina,
 2. Nowy MacBook na pierwszych filmach,
 3. Płyta główna nowego Macbook’a, tylko dwa razy większa od płyty iPhone’a 6,
 4. Wybierz swój kolor MacBooka 12″. Ankieta,
 5. Przedpremierowy unboxing MacBook’a 12″,
 6. Pierwszy benchmark nowego 12′ MacBooka z wyświetlaczem Retina.

maxresdefault

Następnie firma z Cupertino zaprezentowała długo oczekiwany zegarek – Apple Watch. Który jak większość produktów tej firmy okazał się bezsprzecznym hitem. Moim zdaniem, jest to jeden z najlepszych inteligentnych zegarków dostępnych na rynku. Dużą rolę odegrał tutaj napewno świetny marketing, ekosystem Apple oraz to, że to po prostu Apple. Wszystko na temat zegarka od Apple dostępne jest pod tym linkiem – Apple Watch.

iwastch

Końcem czerwca została natomiast uruchomiona (długo wyczekiwana) usługa Apple Music oferująca muzykę na żądanie. Działająca na tej samej zasadzie co Spotify, Google Music czy Tidal (wcześniej WiMP). Apple wystartowało z usługą w czasach, kiedy rynek jest zdominowany pzez innych graczy. Jednakże oferując 3-miesięczny okres próbny Apple zachęciło do siebie, a użytkownicy, po 3 miesiącach na tyle przyzwyczajają się do tej usługi, że zostają dalej, porzucając tym samym konkurencyjne rozwiązania. Nie posiadam własnych doświadczeń z tą usługą, ponieważ, z niej jeszcze nie korzystałem. 3-miesięczny okres próbny zostawiłem sobie na czarną godzinę. Spowodowane jest to tym, że obecnie nie słucham muzyki na telefonie, dlatego szkoda aby zmarnował się okres próbny. Artykuły o Apple Music znajdziecie tutaj: Apple Music.

applemusic

W końcu najważniejszy miesiąc w „życiu Apple” i każdego fana – wrzesień. Czyli premiera nowych modeli: iPhone’a 6s i 6s Plus. Jest to moim zdaniem najlepszy i najbardziej innowacyjny telefon, jaki kiedykolwiek stworzyło Apple, dosłownie tworzący przepaść między poprzednią generacją.

 1. Nowe iPhone’y 6s i 6s Plus – specyfikacja techniczna,
 2. iPhone 6s i 6s Plus z nowym aparatem 12 i 5 MPx, 4K i funkcją Live Photos,
 3. Nowe iPhone’y – 3D Touch, Apple A9, aluminium 7000…

2014-09-09_22-38-02

Apple obniżyło także ceny usług iCloud.

1128028700_1411041697

Listopad także zaliczam do płodnych miesięcy. Pojawiła się czwarta generacja Apple TV. Urządzenie nie jest już tylko przystawką do TV. Od teraz potrafi znacznie więcej. Dzięki App Store możliwości 4-tej generacji ATV są praktycznie nieograniczone.

 1. Znamy specyfikację techniczną i ceny nowego Apple TV,
 2. Nowe Apple TV rozebrane na części przez iFixit,
 3. Nowe Apple TV – recenzje,
 4. Nowa reklama promująca zalety nowego Apple TV,
 5. Wszystko co musisz wiedzieć o nowym Apple TV App Store.

AppleTV-4G_Remote

Największą nowością jest iPad Pro. Urządzenie o przekątnej ekranu 12,9 cala, posiadające znacznie mocniejszy procesor oraz 4 GB pamięci RAM.

 1. iPad Pro – czyli duża nowość od Apple,
 2. iPad Pro i 4 GB pamięci RAM,
 3. iPad Pro – już do kupienia! Znamy polskie ceny!,
 4. iPad Pro wspiera USB 3.0.

ipad_pro_review_video_1200

Dodatkowo Apple wypuściło nowe pokrowce (Smart Battery Case), stację dokującą oraz akcesoria do iPada Pro (Smart Keyboard i Apple Pencil), Pojawiła się także usługa Find My Friends dostępna na iCloud.com.

PS

Szczęśliwego Nowego Roku! 🙂

To Top