Poradniki i tutoriale

Dodawanie i konfiguracja konta e-mail na urządzeniu z iOS – cz. I

Dostąpiłem niedawno zaszczytu w postaci konfiguracji konta e-mail na iPhone’ie. Powiem, że trochę się natrudziłem. W końcu, po dodaniu nowego konta e-mail stwierdziłem, że podzielę się z Wami informacjami na temat dodawania i konfiguracji konta e-mail.

POP3

Protokół POP3 oferuje jednokierunkową komunikację. Oznacza to że wiadomości, które znajdują się na serwerze poczty, pobierane są do naszego klienta e-mail. Pobrane wiadomości nie są w żaden sposób powiązane z wiadomościami przechowywanymi na serwerze poczty, dlatego jeżeli usuniemy wiadomość w komputerze, ta sama wiadomość zostanie nietknięta na serwerze poczty i na odwrót. Wybór tego protokołu może powodować, że niektóre maile będą się zwyczajnie dublować w naszej skrzynce odbiorczej.

IMAP

Protokół IMAP umożliwia dwukierunkową wymianę informacji między skrzynką e-mail a klientem pocztowym. Oznacza to, że wszystko co zrobimy poprzez klienta pocztowego automatycznie wykona się na serwerze poczty. Jeżeli więc usunę wiadomość na serwerze poczty, to zniknie ona z każdego urządzenia na którym jestem zalogowany do klienta pocztowego. Jeżeli stworzę strukturę folderów w kliencie pocztowym, to ta sama struktura pojawi się w skrzynce online itd.

Zdecydowanie polecam protokół IMAP, ze względu na znacznie większą wygodę.

To Top