Aplikacje na iOS i OS X

Radio On TV – Zmień swoje Apple TV, iPhone’a, iPada w Radio! [+KONKURS!]

Radio to chyba jedno z ważniejszych mediów w otaczającym nas świecie. To miejsce, gdzie możemy słuchać co nam sie żywnie podoba, w końcu mamy wybór. Wiele stracji radiowych może być tez niedostępna ze względu na naszą lokalizacje, przykładowo – pojechaliśmy na wakacje nad morze a chcemy sobie posłuchać lokalnego radia, np. Radia Kraków, bez poszukania streamu w internecie jesteśmy z niczym. Można szukać i katalogować wszystkie stacje, ale to jest trochę czasochłonne. W redakcji przetestowaliśmy aplikacje Radio On TV polskiego dewelopera Jaromira ‚MacWyznawcy’ Koppa, dzięki której możemy zamienić nasze urządzenia w radia.

Bardzo prosty interfejs

Apka jest prosta. I to widać na dzień dobry. Prosty design wręcz wyjęty z jakiejś systemowej apki. Nie każdemu musi się podobać, aczkolwiek zawsze lepiej to niż design zaprojektowany specjalnie dla apki który „gryzie” się z designem iOSa. Aplikacja dzięli sie na 3 karty. Moje stacje, Sugerowane stacje i Szukaj. W moich stacjach możemy znaleźć stacje które sami dodaliśmy lub te, które oznaczyliśmy ‚serduszkiem’. W sugerowanych stacjach możemy podejrzeć stacje sortując je jedym z dwóch warunków. Mamy do wyboru te ostatnio dodane lub posegregowane zgodnie z alfabetem. W szukaniu wiadomo co możemy robić.

[half]img_3093.jpeg[/half][half_last]img_3092.jpeg[/half_last]

Nie znalazłeś stacji? Dodaj ją sam.

Fajną funkcją aplikacji jest dodawanie własnej stacji do katalogu. Wystarczy poszukać na stronie linku pod którym ukryty jest streaming online, a następnie stuknąć w ikonę ‚+’ w górnej części apliakcji i uzupełnić dane jak nazwa stacji, jej slogan czy opis i grafikę. Ja sam dodałem lokalną rozgłośnie sądecką czyli RDN 😉 Co ciekawe również, jeżeli chcemy mieć daną stacje radiową w katalogu a mamy trudności z dodaniem jej możemy wysłać formularz, przez co stacja zostanie dodana za nas.

Steruj radiami z innego urządzenia.

W apce zaszyta jest funkcja, podobna do tego co w Spotify oferuje nam Connect. Mianowicie możemy uruchomić radio na urządzeniu i z innego nim sterować. Bardzo sie to przydaje kiedy mamy Apple TV 4 z apką Radio On TV, gdyż możemy odpalić radio na telewizorze i sterować iPhonem. Po części możemy tez użyć iPhone’a i Apple Watcha. Mimo że apka nie posiada swojej wersji na zegarek (a szkoda) to poprzez Glance Muzyki możemy sterować odtwarzaną stacją na iPhonie.

[half]

  [/half][half_last]img_3095.jpeg[/half_last]

Podsumowując,

Apka Radio on TV to bardzo prosta i instuicyjna apka do odsłuchu stacji radiowych. Użytkownicy i autor dodali juz wszystkie ogólnopolskie stacje radiowe. Rozgłośnie wojewódzkie też są jak np. Radio Kraków czy Radio Wrocław; z rozgłośniami lokalnymi jest też ok ale tylko w mojej lokalizacji, nie wiem jak jest w pozostałych. Myślę, że 1,99€ za taką apkę to cena optymalna. Ale to nie wszystko!

Mamy dla Was konkurs!

Do wygrania będzie aż 5 licencji na program Radio On TV. Napisz maila na adres: maksymilian.motyka@applecenter.pl w temacie pisząc ‚Radio On TV – [Imię i Nazwisko]’. W swojej wypowiedzi opowiedz, jaką wybraną polską stacje radiową uwielbiasz i dlaczego. Będą wygrywać najbardziej kreatywne uzasadnienia! Dodatkowo, najciekawszy opis opublikujemy tutaj w artykule. Konkurs będzie trwać od chwili opublikowania artykułu do 15 stycznia 2016 (piątek) do godziny 18:00.

EDIT: 15.01.2016 18:20

Konkurs zakończony. Zaskoczyła nas bardzo niska frekwencja na konkursie. Zgłosiła się jedynie… jedna osoba. Jest nim Michał Niezbecki. A jego argument wysłany na mail konkursowy brzmi następująco:

Uwielbiam stację Eska, ponieważ nadaje ona światowe hity i mało kiedy ta sama piosenka leci 2 razy, a na innych stacjach się to zdarza.

[appstore id=1052909072]

To Top