Informacje i nowości

iOS 9 na pokładzie 75% urządzeń

Jak mówią statystyki na stronie Apple dla deweloperów, system iOS 9 po blisko czterech miesiącach od oficjalnej premiery zainstalowany jest na 75% z wszystkich urządzeń Apple opartych na platformie iOS.

Od ostatnich danych opublikowanych około miesiąca temu, procent urządzeń z iOS 9 na pokładzie wzrósł z 71% na 75%. Poprzedni system, czyli iOS 8 używany jest obecnie na około 19% urządzeń, a starsze wersje stanowią tylko 7%.

ios9installation-800x393

Dla porównania, rok wcześniej w tym samym okresie iOS 8 zainstalowany był na 68% urządzeń. Natomiast dwa lata temu po czterech miesiącach od oficjalnej premiery, iOS 7 znajdował się na 79% iPhone’ów, iPad’ów oraz iPod’ów.

Duża ilość ludzi zdecydowała się na aktualizacje dopiero po wydaniu iOS 9.2 ze względu na zawarte w nim poprawki błędów. Kolejny taki skok może nastąpić po wydaniu oficjalnego iOS 9.3, o którym przeczytacie w artykule Redaktora Maksymiliana .

Jak pokazują liczby, Apple przekonało dosyć sporo osób do swojego nowego systemu. A czy wy jesteście z niego zadowoleni? Jak zwykle zapraszam do komentowania.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/12/ios-9-is-now-installed-on-75-of-active-ios-devices/]

To Top