Co słychać u konkurencji

Sprzedaż komputerów Mac rośnie w erze Post-PC

Jak wyraźnie pokazują wyniki sprzedaży komputerów osobistych na świecie, znajdujemy się właśnie w erze Post-PC. Mimo wszystko, sprzedaż Mac’ów nadal rośnie.

Podczas czwartego kwartału roku 2015, Apple sprzedało 5,7 miliona swoich komputerów, co dało 7,5% udziału w rynku. Dla porównania, rok wcześniej było to 5,5 miliona komputerów i udział równy 6,7%. Roczny przyrost wyniósł 2,8%, co można uznać za bardzo dobry wynik przy ogólnym spadku.

Wszystkich komputerów osobistych sprzedało się 75,7 milionów, co znaczy, że względem roku poprzedniego możemy odnotować 8,3 procentowy spadek z największymi stratami Acer’a.

gartner_4Q15_global

Sprzedaż smartfonów w dalszym ciągu rośnie. Jest to głównym powodem znaczącego spadku sprzedaży komputerów osobistych – PC. Jestem zdania, że ludzie są w stanie wykonywać coraz większą ilość czynności na swoich telefonach. Nic dziwnego więc, że wymieniają je znacznie częściej od swoich komputerów, których używają zdecydowanie rzadziej.

Sprzedaż komputerów Apple rośnie natomiast moim zdaniem dlatego, że coraz większa liczba osób się do nich przekonuje i wybiera zamiast odpowiedników z systemem Windows. Dodatkowo profesjonaliści kupują Mac’i ze względu na dostępność potrzebnych im do pracy programów.

Era Post-PC o której mówił Steve Jobs okazuje się być prawdą, lecz nie dotyczy Apple. Pokazuje to pozycję tej marki i to, że zdobywa ona coraz większą ilość klientów.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/12/4q15-pc-sales/]

To Top