System iOS

iOS 9.3 beta 1 – Pierwsze testy

Odkąd pojawiła się pierwsza beta systemu iOS 9.3, w naszej redakcji rozpoczęliśmy proces jej testów. Oczywiście, ze względu na lagujące serwery Apple w Polsce pobieranie na mojego iPada i iPhone’a musiało trwać dwie noce. Ale w końcu, w środę zakończyliśmy etap pobierania i przystąpiliśmy do użytkowania. Zapraszam do lektury!

Zainstalowałem i na dzień dobry witają mnie… Lagi. Tak, ten nieodłączny element wersji beta czegokolwiek. Nie wspominałbym o tym gdyby nie to, że 9.3 jednocześnie spowalnia i przyspiesza iPhone’a. Na apkach systemowych potrafię odczuć lekką poprawę wydajności i samego czasu uruchamiania apek. Z kolei na homescreenie – mamy lagi, śmieszne lagi. iPhone potrafi chwycić spadki klatek… przy przesuwaniu stron na homescreenie.

Skończmy już te litania na lagi, przejdźmy do konkretów.

W tej wersji iOS dodano całkiem sporo. Od nowych funkcji 3D Touch po killer-ficzer – Night Shift. Zacznę od tych ‚nudniejszych’ nowości i będziemy iść w coraz to lepsze zmiany.

3D Touch w nowych apkach

W wersji iOS 9.3 dodano funkcje 3D Touch jak Menu, Peek and Pop do nowych apek systemowych. Mianowicie do Pogody, Giełdy, Kompasu, Zdrowia, App Store i ustawień. W pogodzie możemy wywołać manu z dostępnymi miastami oraz dodatkowo użyć Peek and Pop w widoku wszystkich miast. W giełdzie możemy dodać spółkę, w kompasie wybrać od razu czy chcemy Kompas czy Poziomicę,w zdrowiu możemy od razu wybrać Kartę Medyczną, w ustawieniach mamy szybki dostęp do ustawień WiFi, Bluetooth czy zmiany tapety.

[half]IMG_3949[/half][half_last]IMG_3950[/half_last]

Apple Watch – Parowanie wielu zegarków

[half]IMG_3954[/half][half_last]W apce Apple Watcha dostajemy też pewną świetną nowość. Od teraz możemy połączyć w parę z naszym iPhonem więcej niż jeden zegarek. Tylko przy tym musimy zadbać o to, aby zegarek miał watchOS w wersji 2.2 lub nowszej, inaczej przy próbie rozpoczęcia parowania następnego zegarka zostaniemy poproszeni o uaktualnienie obecnego zegarka przynajmniej do wersji 2.2.

Mamy dwie możliwości zmiany naszych zegarków. Pierwsza to manualna zmiana poprzez wejście do apki i wybranie zegarka który chcemy nosić. Druga jest dużo bardziej Smart. Mianowicie po ubraniu zegarka wystarczy rękę z zegarkiem unieść na chwilę do góry. iPhone automatycznie zamieni zegarki w apce.

Najprawdopodniej po zmianie zegarka ustawienia nie ulegają zmianie i na obu zegarkach są takie same.[/half_last]

Apka aktywności – Nowa karta z treningami

W apce aktywności ktoś wpadł na „genialny” pomysł – Rozdzielił Treningi od głównej karty. No dobra, nie do końca. Obecny podgląd treningów na iPhonie pozostał, lecz dodano jeszcze jeden sposób zaglądnięcia do nich. Mamy do tego osobną kartę która wreszcie daje nam kompendium wiedzy na temat naszych treningów. Od razu widzimy listę naszych zrealizowanych treningów, aczkolwiek możemy cofnąć się o jeden poziom gdzie widzimy świetnie zrobione podsumowanie treningów w miesiącu. Możemy zobaczyć ile treningów zrobiliśmy, ile razem one trwały, ile włącznie spaliliśmy kalorii, a nawet – średnią trwania i spalania kalorii na 1 trening. Świetnie rozwiązane. Dodatkowo po wejściu w szczegóły treningu możemy podejrzeć pierścienie aktywności z dnia w którym trening został wykonany.

[half]IMG_3958[/half][half_last]IMG_3959[/half_last]

To tyle z pierwszej części zmian w iOS 9.3. Dajcie znać jak te nowości wam się podobają. Zapraszamy do komentowania!

To Top