Informacje i nowości

Apple eksperymentuje z zakrzywionymi ekranami OLED

Dokumenty patentowe opublikowane we czwartek przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA, sugerują, że Apple eksperymentuje z zakrzywionymi wyświetlaczami dla urządzeń przenośnych.

Prosto zatytulowany „”Electronic Device with Wrapped Display” (Elektroniczne urządzenie z zawiniętym ekranem) wniosek odnosi się do struktury wyświetlacza, która może być chroniona przez pokrywę szafirową. Zakrzywiony wyświetlacz najprawdopodobniej zostanie wykonany w technologii OLED.

Dokument przedstawiający urządzenie elektroniczne, który został dołączony do patentu nie przypomina żadnego aktualnego lub podobnego urządzenia od Apple. Patent prawdopodobnie może być wykorzystany do wielu urządzeń przenośnych. Dokumenty wskazują na zastosowanie panelu dotykowego, mikrofonu oraz akcelerometru.

Wyświetlacze zakrzywione są nadal rzadkością w świecie elektroniki. Z zakrzywionymi ekranami spotkać możemy się w przypadku najnowocześniejszych telewizorów. Ekrany całkowicie zakrzywione są w zasadzie niespotykane, dlatego mało prawdopodobne jest, że Apple wypuści taki produkt w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę fakt, czy w ogóle wypuści. Bowiem korporacje takie jak Apple składają ogromne ilości różnorodnych patentów, z których większość nie jest nigdzie zastosowana, są to tak zwane haczyki patentowe, utrudniające rozwój konkurencji, albo służące przynoszeniu korzyści majątkowych.

Prawdopodobnym jest jednak, że w 2018 roku ujrzymy iPhone’a 8 wyposażonego w ekran wykonany w technologii OLED.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/01/21/apple-filing-hints-at-work-on-oled-based-wraparound-display-technology]

To Top