Poradniki i tutoriale

Co zrobić gdy Mac działa za wolno?

Jeżeliby porównać PC do Maca to tutaj możemy oba typy postawić na równi. Z biegiem czasu każdy komputer zwalnia. Nawet Mac. Co zrobić aby przedłużyć życie naszej maszyny przy tym nie tracąc wiele? Zapraszam do zapoznania się z tymi dwoma przydatnymi trikami!

Pojemność dysku – zostaw trochę w „rezerwie”!

Gdy wyczerpuje nam się miejsce na dysku to mówiąc prosto – mamy problem. Co chwilę dręczy nas komunikat braku miejsca, a komputer niewiarygodnie zwalnia. Dlatego regularnie sprawdzaj i czyść dysk swojego Maca. Możesz to zrobić za pomocą recenzowanego przez nas programu CleanMyMac 3, lub skorzystać z darmowych alternatyw w Mac App Store. Dodatkowo, najlepiej regularnie czyścic komputer ze starych śmieci czy niepotrzebnych plików lub programów. Oszczędzimy sobie nerwów.

Regularnie czyść pamięć podręczną Maca

Jest to sposób by w przypadku odczuwania spadku wydajności nawet po ponownych uruchomieniach Maca dać mu z powrotem niezłego kopa. Wszystko co należy zrobić to wyłączyć Maca. Następnie zanim uruchomisz go ponownie, odnajdź na klawiaturze 4 klawisze – Command (⌘), Alt [lub na niektórych klawiaturach Option] (⌥), P, R. Naciśnij przycisk uruchamiający komputer i od razu naciśnij wspomniane 4 klawisze w tym samym czasie do momentu ponownego usłyszenia dźwięku startowego.

Tyle. To powinno pomóc.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy wam w ewentualnych problemach z Makiem. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj znaleźć rozwiązanie problemu w Google lub przedstaw go na forach internetowych poświęconych Apple. Jeżeli tam nikt ci nie pomoże to należy dzwonić na infolinię Apple.

To Top