Poradniki i tutoriale

9 krótkich, fotograficznych poradników od Apple

Przedwczoraj i wczoraj na kanale Apple w serwisie YouTube pojawiło się w sumie 9 nowych filmów. Są one dość nietypowe, ponieważ nie są to kolejne reklamy do których przywykliśmy. Tym razem są to krótkie poradniki.

Porady dotyczą dosyć istotnej funkcji iPhone’a (Apple sugeruje tutaj siódemkę, ale wiadomo, że nie tyczy się to tylko niego) jaką jest aparat. Filmy w bardzo prosty sposób tłumaczą różne jego ustawienia w formie krótkich haseł połączonych z animacjami i przykładami różnych, ciekawych ujęć, które przy okazji reklamują zdolności fotograficzne iPhone’a 7.

Zatem jakie dokładnie funkcje tłumaczą poszczególne poradniki?

Pierwszy film z serii dotyczy dynamicznych ujęć akcji. Apple sugeruje tutaj użycie funkcji „Burst Mode”. Samemu zdarza mi się zapomnieć o tej funkcji, więc Apple dobrze trafiło. 

Kolejny poradnik dotyczy robienia zdjęć bez włączenia się automatycznej lampy błyskowej. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale zostało dobrze przedstawione na ładnym przykładzie. 

Trzeci film pokazuje jak możemy wykonać pionową panoramę. Przyznam, że sam nigdy takiej nie robiłem, a jak się okazuje może przynieść bardzo ciekawy efekt.

Kolejny poradnik opisuje robienie zdjęć z bliskiej odległości (do 10cm). 

Piąty film jest jedynym z serii, który dotyczy tylko i wyłącznie iPhone’a 7 Plus, co zostało również wyszczególnione w jego tytule. Przedstawia oczywiście dobrze nam już znany tryb portretowy. 

Kolejny poradnik dotyczy zjawiska fotograficznego jakim jest tzw. „Golden Hour”, czyli złota godzina zaraz po wschodzie oraz przed zachodem słońca. Apple nie tylko w prosty sposób przedstawiło ten ciekawy element fotografii, ale również dało wskazówkę, dzięki której zdjęcie zrobione o tej porze dnia będzie wyglądać jeszcze lepiej. 

Następny film nie prezentuje już samej funkcji iPhone’a, ale pokazuje jakim sposobem można zrobić świetne zdjęcie pod nietypowym kątem.

Przedostatni poradnik pomaga w robieniu Selfie. Nie, nie chodzi tu jednak o zmianie kamery na przednią, a funkcję samowyzwalacza, która ma pomóc nam w wielu sytuacjach. 

Wreszcie ostatni, dziewiąty już poradnik prezentuje funkcję iPhone’a dzięki której możemy robić zdjęcia podczas nagrywania filmu. 

Seria poradników Apple to 9 krótkich filmików, które jednak w prosty i ciekawy sposób mogą ułatwić komuś sztukę „iPhoneography”, czy też uświadomić klientów o funkcjach ich telefonów. Myślę więc, że opublikowanie takich filmików  to dobry krok ze strony Apple.

Komentarze
To Top