Sprzęt Apple i akcesoria

Według twojego iPhone’a jest styczeń 1970? Wiemy jak to działa i jak to naprawić!

Wczoraj redaktor Kacper opublikował artykuł w którym przekazał co się stanie gdy zapragniemy ustawić datę w iPhonie na styczeń 1970. Cześć naszych czytelników już zdążyła to przetestować i mieć powód do oddania iPhone’a do serwisu. A co jeśli chcemy jeszcze mieć możliwość pobawienia się iPhonem ale już zdążyliśmy zmienić datę? Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Sam problem dlaczego tak się dzieje wynika z binarnego zamiennika daty w iOS. Kod binarny dla stycznia 1970 jest ‚nieczytelny’ dla procesora pracującego na liczbach 64-bitowych. I w tym momencie snujecie poprawną tezę – problem ten działa tylko na iUrządzeniach z 64-bitowymi procesorami, czyli z tymi które maja procesor A7 lub nowszy. W każdym razie. Kod daty jest nieczytelny, procesor potrzebuje go odczytać ale na marne, przy tym dostając kolejne zapytania. W koncu zapytań w kolejce jest na tyle dużo że następuje Restart. I tak nasze iUrządzenie wpada w pętle restartów. Dodatkowo tak męczymy telefon że po paru restartach bedzie tak gorący jakbyśmy odpalili zaawansowany graficzne program lub grę.

Jak to zatrzymać i móc użytkować urządzenie?

Rozwiązanie jest ale niestety, zwykły Kowalski moze mieć problem. Musimy dostać się do wnętrza iPhone’a i odłączyć zasilanie. To dlatego, gdyż wyzerujemy pamięć NVRAM która przechowuje takie ustawienia jak zapisana jasność, głośność czy właśnie data i godzina.

Tak więc jeżeli zachce sie wam pobawić z datą to wiecie jak to naprawić i nadal móc używać swoje iUrządzenie. Co o tym sądzicie? Wyraźnie opinie w komentarzach!

To Top