Aplikacje na iOS i OS X

Pomóż tworzyć mapy Apple!

Mapy Apple zadebiutowały wraz z iOS 6. I niestety za nie ‚poleciał’ ówczesny szef iOS – Scott Forstall. Możemy poczytać i zobaczyć mnóstwo fal hejtu i memów związanych z tym rozwiązaniem, i co dziwne – marudzą nie tylko Polacy!

Wiadomo. Naszą szczególną funkcją jest marudzenie. Ja akurat mam na to inne rozwiazanie – nie marudź. Spraw, by kto inny na to nie marudził! Całe szczęście. W przypadku map Apple możemy działać. Kiedyś pisaliśmy jak dodać swoją firmę do map Apple, ale odkryto nowy sposób jak zwykły (niezadowolony) zjadacz chleba może pomóc. Na wstępie dziękujemy użytkownikowi @PiotrKurnat za podesłanie nam sposobu.

Najpierw musimy znaleźć miejsce które chcemy dodać na mapie. Musimy to uczynić poprzez upuszczanie pinezki lub wprowadzenie współrzędnych do wyszukiwarki. Następnie klikamy na pinezkę i przechodzimy do informacji pod ikoną litery ‚i’

[half]image[/half][half_last]image[/half_last]

Po otwarciu się informacji klikamy na samym dole ‚Zgłoś problem’. Zostanie nam ukazana lista jaki problem zamierzamy wydać do Apple. Mamy do wyboru wiele opcji, zależy od miejsca jaki wybraliśmy, np. Miejsca nie ma mapie lub nieprawidłowy adres. Wybieramy jedną z opcji i przystępujemy do działania. Dalej to już zwykła robota. Oznaczamy dokładnie na mapie miejsce które chcemy dodać i wypełniamy dane jak adres, numer telefonu, strona www, godziny otwarcia i najważniejsze: Kategoria. Musimy jasno sprecyzować jakie to miejsce i jakie jest jego przeznaczenie. To głownie dlatego gdyż np. iOS może szybko proponować miejsca w Spotlight.

[half]image[/half][half_last]image[/half_last]

Po wysłaniu raportu musimy czekać. Apple zazwyczaj zatwierdzam zmiany dopiero po tygodniu. Czasem nawet trzeba czekać dłużej.

To Top