Informacje i nowości

AT&T rozpoczyna w tym roku testy sieci 5G

AT&T jest jedną z największych sieci operatorskich w Stanach Zjednoczonych. Sieć ta jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży iPhone’a i na pewno przysporzyła sobie tym dużą ilość klientów. AT&T przy współpracy z firmą Intel oraz Ericsson jeszcze w tym roku rozpocznie test sieci 5G. W Polsce na chwile obecną mamy tylko dostępne sieci 4G LTE.

 Czym jest sieć 5G?

Sieć 5G jest szybsza od 10-100 razy od obecnych sieci 4G LTE co na pewno da nam ogromne możliwości jeśli chodzi o transmisję danych. W końcu 1GB/sekundę robi ogromne wrażenie.  Odcinek serialu telewizyjnego pobierzemy w mniej niż trzy sekundy (który serial tyle zajmuję?). Patrząc na te statystyki wydaje się to wręcz niemożliwe. Jeszcze w tym roku pierwsi szczęśliwcy będą testować możliwości tej sieci. Tylko czy znajdziemy urządzenia które będą obsługiwać taką prędkość? Czas pokaże. Jedno jest pewne 5G przyniesie ogromne możliwości dla użytkowników oraz twórców urządzeń i aplikacji.

257007-640

257009-640

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/53883/att-to-begin-field-trials-of-5g-this-year-with-speeds-10100x-faster-than-4g-lte]

To Top