Informacje i nowości

Trzęsienie ziemi na Tajwanie przyczyną obniżenia produkcji procesorów A10

Wszystko wskazywało, że Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) przejmie w całości produkcję procesorów (A10) dla Apple, które znajdą się w przyszłych modelach iPhone’a 7. TSMC poinformowało, że trzęsienie ziemi, które nawiedziło południową część Tajwanu w tym miesiącu będzie oddziaływać na produkcję. Jeszcze nie wiadomo jak wielkie szkody powstały na skutek trzęsienia, póki co TSMC wydało szacunkowe oświadczenie.

6 lutego południową część Tajwanu w pobliżu miasta Tainan nawiedziło trzęsienie Ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera, w wyniku tej katastrofy zginęło 116 osób, natomiast rannych zostało znacznie więcej.

TSMC początkowo oświadczyło, że 95% zdolności produkcyjnych zostanie przywrócone w ciągu 2-3 dni. Jednak jak donosi Digitimes, wielkość szkód jednego z zakładów produkcyjnych jest znacznie większa niż początkowo oceniano.

Czy więc zobaczymy procesory Samsunga w modelach z liczbą 7 w nazwie? Oby nie, gdyż procesory te szybciej się nagrzewają oraz pochłaniają więcej prądu, co znacząco potrafi skrócić czas pracy telefonu na jednym ładowaniu.

[source name=9TO5MAC url=http://9to5mac.com/2016/02/15/tsmc-earthquake/]

To Top