Masz problem z połączeniem za pomocą portu Ethernet w Twoim Macu? Apple przyznaje, że po aktualizacji systemu jest to możliwe i podaje rozwiązanie!
Jeśli połączenie Ethernet na Twoim Macu przestało niedawno działać to może oznaczać, iż zaraz po wykonaniu aktualizacji port został odłączony. Jak przyznaje serwis apple.com jest to usterka wynikająca z błędu, który pojawił się wraz z aktualizacją. Jednocześnie podaje kroki, które przywrócą nasze połączenie.
Jeśli połączenie Ethernet na Twoim komputerze Mac nie działa od niedawna należy sprawdzić informacje o systemie, aby dowiedzieć się, która wersja jest obecnie zainstalowana: „Niezgodne rozszerzenie danych konfiguracji Kernel”. Jeśli masz wersję 3.28.1, musisz ją zaktualizować. Jeśli możesz połączyć się z WiFi, Twój Mac wykona automatyczną aktualizację do wersji 3.28.2. Jeżeli nie, można też wykonać następujące kroki, aby ją przywrócić ręcznie.
Po pierwsze, należy sprawdzić numer wersji:
- Naciskając klawisz Opcji, wybierz informacje systemowe z menu Apple.
- Rozwiń sekcję oprogramowania i wybierz instalacje.
- Kliknij na nagłówek kolumny Nazwa Oprogramowania, aby posortować listę w kolejności alfabetycznej.
- Poszukaj „Niezgodne rozszerzenie danych konfiguracji Kernel„.
- Jeśli zainstalowaną wersją jest 3.28.1 to wykonaj kroki poniżej.
Jeśli możesz połączyć się z WiFi, wykonaj następujące kroki, aby wykonać aktualizację do wersji 3.28.2:
- Otwórz aplikację Terminal.
Wpisz polecenie poniżej, aby zaktualizować do bieżącej wersji „Niezgodne rozszerzenie danych konfiguracji Kernel„: - sudo softwareupdate –background
- Wybierz Zamknij Terminal i uruchom ponownie komputer Mac.
Jeśli nie możesz połączyć się z WiFi, wykonaj następujące kroki, aby wykonać aktualizację do wersji 3.28.2:
- Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ponownie uruchomić Mac OS X w Fukcji Przywracania. Po restarcie Twojego Mac’a, przejdź do kroku 2.
- Wybierz Narzędzia Dyskowe z listy OS X Utilities.
- Wybierz dysk z listy dysków wewnętrznych w pasku bocznym. Domyślna nazwa to „Macintosh HD”. Napęd może mieć inną nazwę lub lokalizację, jeśli zmieniłeś je nazwę lub przeniosłeś.
- Jeżeli nazwa napędu podświetla się na szaro, to znaczy, że napęd może być chroniony przez FileVault. Wybierz Plik> Odblokuj z menu Narzędzia Dyskowe, a następnie wprowadź hasło FileVault.
- Wybierz Plik> Zamontuj w Narzędzie Dyskowe aby zamontować dysk, o ile nie zostało już to uczynione automatycznie.
- Wyłącz Narzędzia Dyskowe. Jeśli chcesz być w stanie skopiować i wkleić polecenie wymagane w punkcie 8, wybierz Uzyskaj pomoc online.Otwórz Safari i wyświetl ten artykuł na stronie pomocy technicznej firmy Apple na support.apple.com/kb/HT6672. Wyłącz Safari przed przejściem do następnego kroku.
- Uruchom aplikację Terminal z Narzędzia > Terminal.
- Wpisz (lub skopiuj i wklej) to polecenie w jednej linii w Terminalu. W poniższym przykładzie nazwa dysku jest „Macintosh HD” (pamiętaj o spacji pomiędzy Macintosh i HD). Jeśli nazwa napędu Mac jest inna to należy tekst dostosować: rm -rf „/ Volumes / Macintosh HD / System / Library / Extensions / AppleKextExcludeList.kext”
- Zakończ aplikację Terminal.
- Wybierz Uruchom Ponownie z menu Apple.
- Po restarcie Mac’a, połączenie Ethernet powinno działać.
- Otwórz aplikację Terminal i wpisz następujące polecenie, aby zaktualizować do bieżącej wersji „Niezgodne rozszerzenie danych konfiguracji Kernel” rozszerzenia jądra: sudo softwareupdate –background
- Zamknij Terminal i uruchom ponownie komputer Mac.
Gotowe!
[source name=Apple url=https://support.apple.com/en-us/HT6672]