Koncepty i wizualizacje

Bardzo ciekawy koncept centrum sterowania w iOS 10

Zawsze na jakiś czas przed premierą nowych systemów od Apple, wiele internetowych twórców udostępnia światu swoje wizje na ich temat. Tak samo jest w przypadku kolejnej wersji systemu iOS.

To już dziesiąta edycja systemu przeznaczonego na iPhone’y, iPady oraz iPody Touch , która zadebiutuje w czerwcu na WWDC, jak przystało na jubileuszową, powinna przynieść sporo zmian. Ten fakt daje spore pole do popisu takim autorom jak Sam Beckett. Twórca ten, już wcześniej udostępniał na swoim kanale na YouTube różne filmy związane z systemami, bądź urządzeniami Apple. Tym razem wziął na warsztat jeden element systemu iOS – Centrum Sterowania.

Sam Beckett przedstawia je swoimi oczami w systemie iOS 10, a raczej iOS X jako jeszcze bardziej przydatną funkcję. Zaczynając od przycisków, które możemy dowolnie ustawiać lub podmieniać je na inne, przez implementacje 3D Touch zarezerwowanego dla iPhone’a 6s(+) aż po piękny ciemny motyw znany nam już z systemu OS X. To wszystko wygląda po prostu wspaniale, a przy tym wyśmienicie spełnia swoją rolę.

Mimo, że film jest krótki, to bardzo przyjemnie się go ogląda za sprawą świetnie wykonanych animacji podobnych do tych stosowanych przez Apple, w które autor musiał włożyć wiele pracy, a także doskonale komponującego się, delikatnego dla ucha podkładu, zresztą… zobaczcie go sami:

[youtube id=VmAyIiAu7RU]

Nie wiem jak wam, ale mi koncept Sama bardzo przypadł do gustu. Gdyby Apple dodało pokazane przez niego dodatkowe elementy do Centrum Sterowania, to byłbym bardzo szczęśliwy, ponieważ jak na razie posiada ono niewykorzystany potencjał. Wisienką na torcie jest ciemny motyw, który świetnie komponowałby się z czarną ramką iPhone’a w kolorze Space Gray i który od dawna chcę zobaczyć w systemie iOS. A co Wy sądzicie o tym projekcie? Dajcie znać w komentarzach!

To Top