Informacje i nowości

Dokumenty Google pozwalają na zaawansowane dyktowanie głosowe

Sześć miesięcy temu Google wprowadziło aktualizację umożliwiającą dyktowanie głosowe- ostatnio je znacznie usprawniło. Zobaczcie co się zmieniło!

Od teraz nie tylko możemy dyktować sam tekst ale także edytować i formatować dokument. Poleceń jest naprawdę sporo, a te poniżej to tylko kilka przykładów:
  1. Zaznaczanie tekstu,
  2. formatowanie dokumentu,
  3. edycja dokumentu,
  4. dodawanie i edytowanie tabel,
  5. poruszanie się po dokumencie,
  6. wyznawanie pisania głosowego,
  7. polecenia pozwalające otworzyć pomoc,
  8. mówienie (ułatwienia dostępu).
Osobiście coraz częściej zastanawiam się nad przesiadką na dokumenty Google, jednakże nie posiadam jeszcze wystarczającej wiedzy w tym temacie. Oczywiście dowiem się zapewne wiele, gdyż każda moja oczywista zmiana w życiu jest dokładnie przemyślana, zwłaszcza zmiany dotyczące środowiska narzędzi do pracy. Jeżeli takową zmianę przeprowadzę, na pewno porównam wiele alternatyw, co pozwoli mi napisać fajny artykułu na temat edytorów tekstu. Tymczasem zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego możliwości programu w sferze sterowania głosowego:

[youtube id=v0rPu_pl0D8]

Po więcej informacji zapraszam na stronę wsparcia technicznego Google. Znajdziecie tam wykaz poleceń oraz dokładny opis dostępnych funkcji głosowych.

Komentarze
To Top