Gry na iOS i OS X

[Konkurs] Space Box – Pierwsza polska gra VR?

Dzisiaj pora na krótką recenzję. Zaprezentuję i omówię grę Space Box autorstwa polskiego twórcy – Tomka Graczyka. Gra nie jest jeszcze dostępna w App Store, jednakże jej premiera odbędzie się wkrótce. Z tej okazji do rozdania mam kilka kodów dzięki której zagracie w nią jeszcze przed premierą! Enjoy!

Po pierwszym uruchomieniu gry, towarzyszyło mi przeczucie, że gdzieś coś podobnego już widziałem. Reguły są proste. Po prostu skaczemy kwadratową postacią w bok. Ale nie byle jak!

image

Space Box to jedna z niewielu gier które obejmują rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu możemy umieścić iPhone’a w goglach VR i czerpać jeszcze wiekszą przyjemność z rozrywki. Oczywiście jeżeli takowych gogli nie posiadamy to nic nie stoi na przeszkodzie aby grać w klasyczny sposób.

Sterowanie 'klasyczne’ jest bardzo proste. Rysujemy wektor skoku – czyli po prostu machamy palcem po ekranie a postać w grze skacze w kierunku ruchu palca. Jeżeli natomiast zdecydujemy się zagrać w trybie wirtualnej rzeczywistości to sterowanie opiera się na ruchach głową a sam obraz jest podwójny i podzielony na środku, tak by móc grać poprzez gogle VR.

image

Powiedzmy sobie szczerze – gra wciąga! Podczas przechodzenia przez kolejne poziomy rozrywka staje się trudniejsza i chce się grać dalej, mimo tego że nasze jedyne zadanie polega na skakaniu postacią. Co kilka poziomów odblokowujemy sekretne plansze a odpowiednia ilość gwiazdek odblokowuje 'przygodę’ w której w określonym czasie musimy przeskoczyć jak najwiekszą ilość bloków.

Pod względem graficznym nie spodziewajmy się tutaj cudów takich jak w Infinity Blade, jednakże jak przystało na lekką grę mobilną – grafika stoi na dobrym poziomie.

Zdecydowanie warto zagrać we wspomniany tytuł. Nie tylko dlatego, że jest zrobiony przez naszego rodaka, poza tym wciąga i jest miła dla oka. Obiecałem na początku artykułu że rozdam kilka kodów, dzięki którym zagracie w ten majstersztyk jeszcze przed oficjalną premierą. Jak obiecałem, tak zrobię, lecz na Twitterze. Śledźcie profil AppleCenter.pl na Twitterze! Najlepiej włącz powiadomienia dla tego profilu – dowiesz się kiedy umieszczę kody do gry, a także będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach!

EDIT: 1.4.2016 8:30

Gra już wczoraj zawitała do App Store. Możecie ją już pobrać.

[appstore id=961187177]

Komentarze
To Top