Humor

Projekt Titan – nowe przecieki w sprawie samochodu Apple!

Z okazji 40-tej rocznicy powstania Apple, firma z Cupertino zdecydowała się ujawnić garść informacji na temat tajemniczego projektu Titan.

Titan to projekt o którym m.in. pisałem TUTAJ. Wszystkie plotki donoszą, że pierwszy samochód ze znaczkiem Apple na masce ujrzy światło dzienne dopiero w 2020 roku. Jednakże już teraz dzięki Timowi wiemy nieco więcej na ten temat.

Jak donosi chiński serwis Eibo, praca nad projektem Titan idzie pełną parą a data premiery planowana jest w 2020 roku. Jak twierdzi jeden z inżynierów pracujących przy projekcie – przed firmą stoi wiele wyzwań związanych z wyprodukowaniem i dystrybucją samochodu. Firma z Cupertino jeszcze nie doszła do wniosku jak i czy za sprawą jakich firm będzie dostarczać samochody. Możliwe, że te pojawią się już w oficjalnych Apple Store’ach. Zdecydowanie nie są to wieści dobre dla Apple premium sprzedawców, którzy zmuszeni będą zmodernizować swoje salony, tak aby przynajmniej jeden model samochodu znalazł się w każdym salonie. Taki zabieg ma na celu zapoznanie się z nowym produktem klientów Apple, oraz zwiększanie ich świadomości związanej z marką.

Kolejna teoria głosi, że samochód będzie możliwy do kupienia tylko drogą internetową, tam też będzie możliwość skonfigurowania wybranego modelu. Następnie po zamówieniu i dokonaniu zapłaty, wyszkolony kierowca Apple w ciągu 30 dni osobiście przyjedzie naszym samochodem pod wskazany w zamówieniu adres. Uściśnie z nami dłoń, pogratuluje i poprosi o zdjęcie pamiątkowe. Taki ruch ze strony Apple na pewno zwiększyłby satysfakcję z kupna owego samochodu, a to jest przecież najważniejsze, bo jakże to aby klient był niezadowolony z produktu? Jak widać, praca wre.

Pora przejść do meritum, czyli tego, co mężczyźni lubią najbardziej. Mówi się, że samochód zostanie wyposażony w silnik elektryczny oraz pomocniczy spalinowy. Ten drugi będzie niewielki i służyć będzie głównie do ładowania baterii. Jeśli chodzi o silniki spalinowe, to do wyboru będą wersje o mocy: 64 kWh, 128 kWh oraz 256 kWh. Ostatni model będzie oznaczony literą S i będzie to (jak łatwo się domyślić) usportowiona wersja owego samochodu.

Samochód dostępny będzie najprawdopodobniej w czterech kolorach nawiązujących do obecnych produktów Apple, tj. space grey, silver, gold i rose gold.

Warto dodać, że aby uzyskać dostęp do samochodu i móc poruszać się pojazdem posiadać trzeba będzie także iPhone’a, który będzie służył jako inteligentny kluczyk.

Ceny poszczególnych modeli i ich wersji nie są jeszcze znane, jednakże z przecieków wynika, iż Apple celuje w rynek samochodów premium. Czy więc stworzy alternatywę dla takich marek jak Audi, BMW czy Mercedes? Z tym pytaniem zostawiam siebie i Was.

Komentarze
To Top