Plotki

Apple zmieni nazwę systemu komputerowego na MacOS?

Wraz z prezentacją Apple Watcha i Apple TV czwartej generacji, zadebiutowały systemy watchOS i tvOS, które mają zgodny schemat nazewnictwa z systemem iOS.

Właśnie ten schemat nazewnictwa systemów Apple, doprowadził do spekulacji na temat zmiany nazwy systemu przeznaczonego na komputery Mac. MacOS bo o niej mowa, wpasowywuje się schemat nazw systemów Apple: watchOS, tvOS i iOS.

Kilka dni temu na stronie internetowej Apple pojawiła się zakładka, w której omówione są zagadnienia dotyczące środowiska naturalnego. W miejscu, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania link, w jednej z odpowiedzi pojawia się nazwa MacOS:

To model customer use, we measure the power consumed by a product while it is running in a simulated scenario. Daily usage patterns are specific to each product and are a mixture of actual and modeled customer use data. Years of use, which are based on first owners, are assumed to be four years for MacOS and tvOS devices and three years for iOS and watchOS devices.”

W tym momencie nazwa MacOS została zastąpiona obecnie używaną OS X.

Nowy system operacyjny od Apple będziemy mogli tradycyjnie zobaczyć na konferencji deweloperskiej WWDC, która wg ostatnich plotek odbędzie się w dniach 13-17 czerwca w San Francisco. Wtedy dowiemy się czy Apple zdecyduje zmienić nazwę swojego systemu.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top