Informacje i nowości

Żółty iPad Pro 12,9″ wystawiony na aukcji charytatywnej

Jedna z ważniejszych osób w Apple – Jony Ive, wraz ze swoim zespołem zaprojektowali niepowtarzalny egzemplarz iPada Pro 12,9″, który zostanie wystawiony na aukcję, z której dochód przeznaczony zostanie dla londyńskiego Design Museum.

Tablet zdecydowanie wyróżnia się od reszty iPadów, a to za sprawą koloru żółtego, który jest jasny oraz bardziej jaskrawy niż złota wersja kolorystyczna. Poza wspomnianym iPadem, do wylicytowania będą również specjalnie przygotowane na tę okazję egzemplarze okładki Smart Cover oraz stylusa Apple Pencil.

Okładka Smart Cover wykonana została z niebieskiej francuskiej skóry, natomiast Apple Pencil umieszczony został w etui z włoskiej pomarańczowej skóry cielęcej. Sam rysik został zakończony złotym a nie srebrnym akcentem. Zarówno tablet jak i Smart Cover oznaczone zostały napisem „Edition 1 of 1”, co oznacza, że mamy do czynienia z unikalnymi egzemplarzami.

Szacunkowa cena, za którą zostanie sprzedany iPad będzie wahać się między 10 a 15 tysiącami funtów szterlingów.

Ive współpracował z londyńskim muzeum jeszcze przed rozpoczęciem pracy w Apple. W 2003 roku otrzymał nagrodę „Designer of the Year” za projekt iMaca.

Apple już kiedyś wystawiał limitowane edycje swoich produktów, w tym: słuchawki EarPods wykonane z 18-karatowego złota oraz czerwony Mac Pro.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top