Informacje i nowości

Apple Pay w Singapurze. Kolejne państwa już niebawem

20 października 2014 roku światło dzienne ujrzała nowa usługa płatności zbliżeniowych od Apple- Apple Pay. Dzisiaj do grona państw w których można dokonać płatności za jej pomocą dołączyło szóste państwo.

Obecnie w zasięgu usługi Apple Pay znajdują się takie państwa, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Chiny i (od teraz) Singapur, który był dobrym celem dla Apple, ze względu na bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę płatności zbliżeniowych.

Visa przpomina, że jedna trzecia wszystkich transakcji w sklepach jest wykonywana przy użyciu kart zbliżeniowych, które są akceptowane w 30 000 sklepach.

Firma z Cupertino zobowiązała się wprowadzić usługę płatności zbliżeniowych jeszcze w tym roku do Hiszpanii i Hong Kongu.

Na koniec warto wspomnieć o planach wdrożenia tejże usługi we Francji, Japonii, Brazylii i w Indiach. Jednakże na ten moment nie wiadomo kiedy Apple Pay zadebiutuje w tychże państwach. Na oficjalną możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych w Polsce zapewne sobie jeszcze trochę poczekamy.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top