Sprzęt Apple i akcesoria

Chińczycy już gotowi na iPhone’a 7 bez gniazda jack

Już od jakiegoś czasu w technologicznym świecie jest głośno na temat przyszłego modelu iPhone’a. Nie chodzi tu o takie jego elementy jak procesor czy ekran, ale o gniazdo Jack. Lub jego brak. Ludzie nadal sprzeczają się o to czy to jego wyeliminowanie to dobra decyzja czy też nie. Tymczasem Chińczycy już pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Apple chce porzucić gniazdko Jack w przyszłym modelu z kilku powodów. Po pierwsze, pomogło by to zaoszczędzić cenne we wnętrzu jego obudowy miejsce, pozwolić także na jej odchudzenie oraz zastosowanie głośników stereo. Jak Apple poradziło by sobie z problemem podłączania słuchawek? Wielu analityków mówiło o wprowadzeniu nowych słuchawek EarPods łączących się z telefonem poprzez Bluetooth lub port Lightning. Nie byłyby to złe rozwiązania, ale co z słuchawkami innych producentów? Jack 3,5mm to w końcu przez wszystkich przyjęty standard. Dlatego właśnie, spora część plotek mówiła o przejściówce, którą Apple mogłoby dołączać do zestawu. Chińczycy jak zwykle są szybsi i właśnie takie akcesoria pojawiają się już na ich rynku .

Pierwsze przejściówki łączą się z telefonem przez złącze Lightning, a z drugiej strony zawierają gniazdo Jack oraz przyciski takie jak w słuchawkach EarPods. Nie wiadomo na razie, czy akcesoria te mają jakiekolwiek certyfikaty oraz czy działają.

iphone-7-lightning-audio-adapter

Drugie przejściówki istnieją na razie tylko na grafikach firmy, która ma zamiar je wprowadzić. Różnią się one dodatkowym złączem Lightning, który pozwoliłby na jednoczesne ładowanie telefonu i odtwarzanie muzyki na zewnętrznym sprzęcie audio. Zawierają one rzekomo także certyfikat MFI. Nie wiadomo jednak czy kiedykolwiek ujrzą światło dzienne.

mfi

Jak widać, świat już chyba pogodził się z brakiem portu Jack w przyszłym modelu iPhone’a. Po jego prezentacji takich przejściówek będzie pojawiało się coraz więcej, tak jak i słuchawek, które od razu posiadać będą złącze Lightning.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top