Informacje i nowości

watchOS 3 – ogólnie o nowościach (cz. 1)

Na poniedziałkowej konferencji WWDC Apple pokazało aktualizacje wszystkich swoich systemów – każdy awansował ‚oczko’ wyżej. W tym wpisie przyjrzymy się zmianom w systemie dla zegarków Apple – watchOS z numerkiem 3. Zapraszam!

Wszystkie pozostałe części można przeczytać tutaj.

Od razu po aktualizacji iPhone powiadamia nas że nasz zegarek również jest aktualny (żeby mieć system Beta na zegarku trzeba mieć system iOS 10 na sparowanym iPhonie) i że dostaliśmy parę nowych funkcji. Głównie chodzi tu o nowe funkcje w aplikacji dedykowanej zegarkowi dla iPhone’a. Mianowicie otrzymujemy tzw. Galerię tarcz, dzięki której podejrzymy na iPhonie daną tarczę, skonfigurujemy zgodnie ze swoim uznaniem (przykładowo zmieniając kolor czy komplikacje) a nawet wgramy lub usuniemy ją z zegarka lub ustawimy jako obecną tarczę. Bez potrzeby interakcji z zegarkiem.

face gallery

Wracając na nadgarstek. Nowa wersja, niestety, usuwa niektóre rozwiązania które możemy używać w systemie z numeracją z dwójką na przodzie. Mianowicie możemy pożegnać się ze skrótami, które wysuwaliśmy z dołu. Od teraz mamy tam dostęp do Centrum sterowania – znanego elementu iOS. De facto można powiedzieć że został nam dodany lekko ubogacony skrót ustawień z watchOS 2.

IMG_2367

Tymczasem gdy klikniemy przycisk boczny to nie zobaczymy naszych znajomych, tylko Dock. Dock w systemie watchOS 3 to połączenie dwóch rozwiązań z iOS: Multitaskingu i Docka. Możemy tutaj zadokować aplikacje, przy czym będziemy widzieć ich podgląd, podobnie jak po podwójnym stuknięciu Home w iPhonie, z tym że tutaj zawartość aplikacji odświeży się, np. mając zadokowaną aplikację aktywności ujrzymy obecny stan pierścieni a nie stan z ostatniego otwarcia aplikacji. Dodatkowo na końcu tego Docka znajduje się ostatnio uruchomiona aplikacja i jeżeli nie jest ona w Docku to system zapyta się o dodanie jej.

IMG_2368

To tyle w pierwszej części nowości z systemu watchOS 3. W następnej części przyjrzymy się nowym aplikacjom. Podobają Wam się te zmiany? Wyraźcie opinie w komentarzach!

Komentarze
To Top