Informacje i nowości

watchOS 3 – ogólnie o nowościach (cz. 3)

Pora na trzecią i zarazem ostatnią część nowości z systemu watchOS 3. Dzisiaj przyjrzymy się zmianom, które zaszły w aplikacji dedykowanej zegarkowi na iPhone’a oraz powiemy o tzw. „Easter Egg’ach” w systemie. Zapraszam!

Wszystkie pozostałe części można przeczytać tutaj.

Aplikacje na iPhone’a

W aplikacjach dedykowanych zegarkowi na iPhone’a (apka Watch oraz Aktywność) doczekały się paru nowości i zmian. Oczywiście dostajemy je wraz z aktualizacją naszego telefonu do systemu iOS 10, który jest nieodzowny by móc używać zegarek będący na systemie watchOS 3. W aplikacji Watch od razu rzuci nam się w oczy podręczny widok tarcz.

Dzięki niemu możemy od razu na iPhonie zmieniać preferencje tarcz, np. kolory czy komplikacje, czy od razu ustawić tarczę jako domyślną czy usunąć ją z zegarka.

watch tarcze

Dodatkowo dostaliśmy też galerię tarcz, w której możemy przeglądać wszystkie tarcze dostępne dla zegarka, również je dodać i modyfikować pod swoje preferencje. Wspomnieliśmy już o tym w pierwszej części tej serii nowości.

Aktywność natomiast dostała kompletnie nową funkcję. Od teraz możemy dzielić się swoimi statystykami aktywności. Wystarczy że zaprosimy daną osobę z zegarkiem a ona przyjmie zaproszenie. Co ciekawe, aplikacja potrafi zasugerować osoby na podstawie tego, czy są w stanie udostępniać nam aktywność (podobnie jak rozpoznawanie FaceTime w kontaktach). Dla tej funkcji mamy osobną kartę w aplikacji. Po wejściu do niej mamy ukazane statystyki aktywności – najpierw nasze, poniżej naszych znajomych.

watch activity

Niespodzianki w systemie

Wraz z aktualizacją pojawiają się ukryte niespodzianki w systemie. Najciekawszą z nich jest niespodzianka ukryta w tarczach Myszki Miki i Myszki Minnie. Mianowicie gdy stukniemy na myszkę, ta wypowie godzinę. Nie dość że po polsku, to jeszcze lektor jest dokładnie ten sam, który podkłada głos Myszce w bajkach Disney’a.

To tyle w tej serii nowości poświęconej ogólnym zmianom w systemie watchOS 3. Wraz z kolejnymi nowościami w kolejnych betach będziemy informować na bieżąco o nich. Wkrótce też przeczytacie nasze wrażenia z systemu iOS 10.

Komentarze
To Top