Gry na iOS i OS X

Glutek i Kłaczek, czyli coś świetnego dla naszych pociech!

Glutek i Kłaczek to kolejny hit polskiego 3-osobowego studia deweloperskiego OhNoo Studio.

Ktokolwiek miał już do czynienia z produktami w/w studia deweloperskiego wie, że osobami, które tworzą te piękne, malownicze i ciekawe dzieła kieruje coś więcej jak tylko stworzenie gry. Niewątpliwie synonimami określającymi efekty ich ciężkiej pracy są: jakość, profesjonalizm, perfekcyjność, wytrwałość, pracowitość, itd. Wakacje właśnie się rozpoczęły, może warto z tego tytułu podarować coś fajnego naszym pociechom, coś co jeszcze bardziej urozmaici letnie, ciepłe wieczory, takim czymś z pewnością jest opisywana w niniejszej recenzji bajkowa gra.

“Glutek i Kłaczek – Kosmiczna Przygoda” to kolejna bajka stworzona z ogromną pieczołowitością przez polskie studio OhNoo, która bawi, uczy i sprawia, że każdy z użytkowników może bez pamięci zanurzyć się we wspaniale wykreowanym kosmicznym świecie.

Ta zabawna i pouczająca opowieść o przyjaźni, odwadze i niesieniu pomocy innym pozwala przeżyć niezapomnianą podróż do odległych galaktyk pełnych kolorowych planet, zamieszkałych przez przeróżne stwory oraz dziwne zwierzęta.

Głównymi bohaterami historii są Glutek i Kłaczek. Pierwszy jest typem podróżnika, żądnym przygód obieżyświatem, a drugi – jego przeciwieństwem, domownikiem uwielbiającym pieczenie coraz to nowych rodzajów ciastek. Pewnego dnia Glutek, znużony monotonnym życiem, wyrusza w kosmiczną podróż, zapominając na chwilę o swoim przyjacielu. Stęskniony i samotny Kłaczek buduje rakietę i wyrusza na poszukiwanie Glutka.

Aby jeszcze mocniej zaangażować najmłodszych w zabawę, autorzy ukryli na stronach opowieści złote gwiazdki. Dziecko najpierw wysłuchuje opowieści czytanej przez profesjonalnego narratora, a następnie stara się odnaleźć cztery gwiazdki ukryte na każdej z plansz, które są niezbędne do odblokowania tajemniczej planszy kończącej opowieść. Zadanie wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, bo niektóre gwiazdki zostały sprytnie ukryte i niejednokrotnie będziemy musieli bardzo dokładnie przeszukać wszystkie zakamarki.

Wszystkie 44 plansze pełne detali zostały ręcznie zilustrowane przez uznaną ilustratorkę Agatę Karelus. Ponadto bajka zawiera ponad 45 minut profesjonalnej orkiestralnej ścieżki dźwiękowej, ponad 900 zabawnych dźwięków i 20 minut ścieżki dialogowej nagranej przez profesjonalnych aktorów w 5 wersjach językowych (angielski, hiszpański, polski, rosyjski oraz chiński).

Przyjaźnie zaprojektowany interfejs oraz setki obszarów, w które dziecko może stuknąć palcem, ułatwiają zabawę i zachęcają do eksperymentów. Połączenie tego wszystkiego razem stanowi niezwykłą mieszankę, która zapewni mile spędzony czas zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Ponadto aplikacja poprzez zabawę uczy o ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, współpraca, odwaga i przede wszystkim niesienie pomocy innym.

W AppStore znajdziemy dwie wersje programu – pełną, kosztującą niecałe 3 dolary/euro oraz darmową wersję Lite ograniczaną do kilku początkowych plansz.

Najważniejsze cechy:

  • 44 interaktywne plansze z ręcznie rysowanymi ilustracjami,
  • 45 minut profesjonalnej ścieżki muzycznej oraz 900 zabawnych dźwięków,
  • Profesjonalny narrator czytający opowieść w 5 wersjach językowych (po angielsku, hiszpańsku, polsku, rosyjsku oraz chińsku).

O OhNoo Studio

OhNoo Studio debiutowało w 2012 roku zaczynając od interaktywnej bajki dla dzieci “Amelia i Postrach Nocy”. Wśród dorosłych odbiorców znani są głównie z gry przygodowej “Tormentum – Dark Sorrow”, która spotkała się z bardzo pozytywnych przyjęciem na całym świecie, zarówno przez prasę grową jak i przez graczy. Obecnie wraz z animatorem Alkiem Wasilewskim pracują nad animowaną grą przygodową o nazwie Tsioque na którą w 2015 roku uzyskali dofinansowanie od graczy poprzez serwis Kickstarter.

Zwiastun

Więcej materiałów wideo znajdziecie na kanale OhNoo Studio na YouTube.

Jeszcze więcej informacji znajduje się poniżej:

Tytuł gry: Glutek i Kłaczek
Developer: OhNoo Studio
Członkowie: Lukasz Rutkowski, Piotr Ruszkowski, Grzegorz Markowski
Facebook: www.facebook.com/OhNooStudio
Web: www.ohnoo.pl
Twitter: @OhNooStudio
Kontakt: contact@ohnoo.com
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0glZ4TWcUvw

AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/snot-fluff-a-space-adventure/id1112861301?mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.kids.game.story.book.fluff

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze
To Top