Plotki

Space Gray ciemniejszy w iPhonie 7?

Pewien japoński, technologiczny blog potwierdził taką informację. Według nich, kolor Space Gray zastąpi nie jak wcześniej zapowiadany granatowy, a bardzo ciemny szary, któremu blisko już do czerni.

Kolor Space Gray, czy tez Gwiezdna Szarość w języku polskim zadebiutował wraz z iPhonem 5s. Zastąpił on wcześniejszy Slate Black, który miał ogromną tendencję do zbierania rys i odprysków. Nowy, jaśniejszy kolor występuje niestety w kilku różnych odcieniach. W ten sposób Gwiezdno-szary iPhone 5s jest zdecydowanie ciemniejszy od wpadającego w srebrny iPhone’a 6, ale już jaśniejszy od iPoda Touch 6. W przypadku pozostałych urządzeń jest podobnie.

Spacegray

Możliwe, że Apple opanowało już technikę anodyzacji aluminium na ciemniejszą barwę, który będzie odporny, a przy okazji chce się pozbyć problemu różnych odcieni. Na pewno doceniło by to wiele osób, które kupując w przyszłości kilka różnych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w tym samym kolorze, rzeczywiście miałoby ten sam kolor. Dodatkowo, prawie czarny odcień aluminium wygląda zdecydowanie bardziej elegancko i ekskluzywnie. Byłby także bardziej dopasowany do stalowego Apple Watcha w kolorze Space Black.

space-black-iphone-7

Źródło: MacRumors, DetroitBORG

Komentarze
To Top