Informacje i nowości

watchOS 3.0 beta 2 – Ogólnie o nowościach

Na łamach naszego portalu mogliście przeczytać serię wpisów o nowościach z systemu watchOS 3. Wszystkie te wpisy odnosiły się do pierwszej bety, wydanej tuż po WWDC, a nowości z tej wersji możecie przeczytać tutaj.

Wczoraj, wraz z drugimi betami systemów iOS 10, tvOS 10 oraz macOS Sierra, pojawiła się druga wersja systemu dedykowanego zegarkom Apple. W przeciwieństwie do drugiej wersji beta systemu iOS 10, w którym to beta 2 dostała dość dużo nowości, watchOS dostał bardzo mało nowych funkcji.

Alarmowanie z zegarka

watchOS 3 beta 2 dostał nową funkcję, która definitywnie może się przydać w nagłych sytuacjach. Mianowicie od teraz po przytrzymaniu przycisku bocznego dostajemy możliwość szybkiego zadzwonienia na numer alarmowy.

IMG_3606

Wystarczy przesunąć ikonę SOS a zegarek natychmiastowo zadzwoni pod numer alarmowy – niestety zegarek jeszcze nie wie że w Europie to 112 i próbuje dodzwonić się na 911.

Dodatkowo, możemy ustawić tutaj alarmowe kontakty. Dzięki tej funkcji w trakcie wykonywania połączenia na numer alarmowy, zegarek wyśle SMS/iMessage na wskazane kontakty. Dodatkowo do wiadomości zostanie załączona nasza obecna lokalizacja, najprawdopodobniej jest  to stałe udostępnianie lokalizacji.

Pozostałymi zmianami są między innymi naprawienie funkcji odręcznego pisania – Scribble. Niestety, funkcja nie działa w języku polskim. Żeby jej użyć, musimy przestawić język odpowiedzi wiadomości na angielski (w odpowiedziach trzeba użyć Force Touch). Dodatkowo poprawiono działanie na baterii podczas gdy domyślną tarczą jest jedna z nowych. Naprawiono też Find my Friends, w końcu pokazuje ona znajomych. A na deser, powiadomienia z aplikacji Oddech mają nowy dźwięk, przypominający… dzwonek do drzwi.

Zapraszamy też do przeczytania nowości z drugiej wersji beta systemu iOS 10.

Komentarze
To Top