Informacje i nowości

[Ankieta] Tylko 9% właścicieli iPhone’ów w USA planuje przesiadkę na zbliżający się model

Sonda online skierowana do właścicieli iPhone’ów w USA wykazała, że tylko 9,3% właścicieli tychże smartfonów zdecyduje się na ich wymianę na najnowszy model jeżeli ten nie otrzyma znaczącej aktualizacji wizualnej.

W tej chwili nie jest wiadome dlaczego Apple wstrzymuje znaczące zmiany w konstrukcji. Raport Nikkei zasugerował przejście na trzyletni cykl głównego odświeżania designu. Jednakże badania przeprowadzone przez Quartz wskazują, że taki ruch byłby niebezpieczny dla firmy.

34% respondentów stwierdziło, że jeśli Apple przejdzie na trzyletni cykl, to oni także się do niego dostosują i zamiast wymieniać urządzenia co dwa lata (jak dotąd) będą wymieniać co trzy. Jeśli dodamy do tego osoby, które powiedziały, że prawdopodobnie zrobią tak samo jak w/w respondenci, wtedy wynik ten skoczy aż do 70%.

Badanie zostało przeprowadzone na 525 amerykańskich użytkownikach iTelefonów, którzy zapytani o wymianę smartfona bez znaczącej zmiany w wyglądzie samego urządzenia odpowiedzieli następująco:

  • 4,2% użytkowników wymieni swój model na najnowszy,
  • Bardzo możliwe jest, że 5,1% użytkowników wymieni swój model na najnowszy,
  • Możliwe jest, że 11,4% użytkowników wymieni swój model na najnowszy,
  • Mało prawdopodobne jest, że 33,3% użytkowników wymieni swój model na najnowszy,
  • 45,9% użytkowników nie wymieni swojego modelu na najnowszy.

Warto dodać, że portal 9to5Mac przeprowadził własną sondę na ponad 40 tys. czytelników, z której wynika, że 40% osób nie wymieni swojego iPhone’a na najnowszy model jeżeli ten nie doczeka się odpowiedniej zmiany w wyglądzie.

Aby powyższe badania były jeszcze bardziej wiarygodne, nie może w nich zabraknąć polskich użytkowników tychże telefonów. Dlatego poniżej prezentuję autorską ankietę oraz zapraszam do oddania głosu.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top