Sprzęt Apple i akcesoria

Pierwsza reklama iPada Pro 9,7″

Tej nocy Apple zamieściło na swoim kanale w serwisie YouTube pierwszą reklamę iPada Pro z ekranem o przekątnej 9,7″. Oprócz samego urządzenia występują w niej także akcesoria do niego przeznaczone, czyli klawiatura Smart Keyboard oraz rysik Apple Pencil.

Reklama stworzona jest w starym i dobrym stylu Apple. To znaczy, że urządzenie pokazane jest w „ruchu” na białym tle, a lektor opowiada o nim w ciekawy i zabawny sposób. Klimat dopełnia cicha muzyka brzmiąca w tle. Cała reklama skupia się na pokazaniu iPada Pro jako świetnej maszyny mogącej zastąpić zwykły komputer PC. Na początku tego 30 sekundowego materiału, lektor opowiada o tym, że przed oczami mamy tylko zwykły komputer, a następnie pokazuje iPada Pro z klawiaturą, którą w każdej chwili możemy schować za jego obudową, ekranem, który możemy dotykać, a nawet rysować po nim. Na końcu osoba utwierdza nas w przekonaniu, że widząc komputer taki jak iPad Pro, który to wszystko potrafi zastanawiamy się co jeszcze można za jego pomocą zrobić. Hasło reklamowe pod sam koniec spotu odnosi się bezpośrednio do ostatniego zdania lektora i zachęca nas do wyobrażenia sobie co potrafiłby nasz komputer, gdyby był właśnie iPadem Pro.

Ciekawostką jest, że przedstawione w tej reklamie programy wyświetlone na urządzeniu pochodzą od Microsoftu, a nie od Apple. Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że grupą docelową iPada Pro są użytkownicy komputerów z systemem Windows, którzy od lat przyzwyczajeni do pakietu Office nie chcą przerzucić się na iWork od Apple, a niekoniecznie wiedzą, o dostępności każdego z tych programów na iPadzie Pro.

Reklamę, którą możecie zobaczyć poniżej najlepiej ocenić samemu. Podzielcie się swoją opinią na jej temat w komentarzu.

Komentarze
To Top