System iOS

Apple udostępniło system iOS 10.2 Beta 2

Poniedziałkowy wieczór i tradycyjne wydanie przez Apple kolejnej wersji beta przynajmniej jednego ze swoich systemów. Tym razem deweloperzy otrzymali możliwość pobrania najnowszej odsłony systemu iOS 10.2.

Druga wersja testowa tego systemu nie wprowadza wielu nowych elementów. Są to jak zwykle poprawki błędów. Bardziej widoczne zmiany pojawiły się natomiast w samych programach od Apple do których grona dołączył również jeden nowy.

  • nowa aplikacja TV. Program ten skierowany jest dla użytkowników Apple TV 4. W skrócie, zawiera dokładnie to samo o czym była mowa na ostatniej konferencji Apple. Służy ona do odkrywania nowych rzeczy, a także podpowiedzi co obejrzeć na naszym urządzeniu. Obecnie, aplikacja ta dostępna nie jest dostępna w Polsce.
  • nowa funkcja SOS służy do szybkiego wezwania pomocy w ramach zagrożenia. Polega ona na tym, że po pięciokrotnym wciśnięciu przycisku do uruchamiania telefonu służby ratunkowe zostają wezwane do naszej lokalizacji. Według Apple funkcja ta jak na razie działa na terenie Australii, Belgii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Hong Kongu, Indii, Włoch, Japonii, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, oraz Stanów Zjednoczonych. Ustawić tę funkcję można w ustawieniach iPhone’a.
  • W Apple Music także znalazła się drobna zmiana. Pojawiły się nowe przyciski służące do losowego odtwarzania oraz powtarzania piosenki.
  • Miganie tylnej diody przy alertach zmieniło zasadę działania. Od teraz domyślnie jest ustawiona tak, by mrugać gdy urządzenie znajduje się w trybie cichym. Można to oczywiście wyłączyć w ustawieniach dostępności.

Uaktualnienie powinno znajdować się w odpowiedniej zakładce ustawień iPhone’a, iPada, czy też iPoda Touch.

Wpis ten będzie na bieżąco aktualizowany, gdy znajdziemy coś nowego w najnowszym systemie iOS 10.2 Beta 2.

Komentarze
To Top