Plotki

iPhone 8 i obudowa z kutej stali nierdzewnej?

Taki scenariusz właśnie pojawił się w sieci. Apple miałoby według niego porzucić aluminium na rzecz stali oraz szkła, podobnie jak miało to miejsce w iPhone’ach 4 oraz 4s. Byłaby to jednak kuta stal nierdzewna, która powstaje w nieco inny sposób.

Jak mówi serwis internetowy DigiTimes, Apple w tegorocznym modelu iPhone’a zdecydowało by się na zastosowanie takiej obudowy z kilku powodów. Po pierwsze, taka stal pozwala na więcej „zabawy” z designem samego urządzenia, co umożliwiłoby wprowadzenie zupełnie nowego wyglądu telefonu, który wyróżniłby go pośród konkurencji jeszcze bardziej. Aluminium bowiem jest już wręcz standardem w projektowaniu smartfonów. Dodatkowo, zastosowanie takiej obudowy pozwoliłoby na zaoszczędzenie czasu w produkcji iPhone’ów.

iPhone 8 nie będzie oczywiście całkowicie stalowy. Już od dłuższego czasu mówi się o powrocie do szkła na tylnej części obudowy. Kuta stal pełniła by zapewne rolę ramki łączącej sięgający od ramki do ramki ekran OLED oraz panel szkła z drugiej strony urządzenia. Informację o powrocie do szklanego designu potwierdziło już kilka znanych źródeł, m.in. MacOtakara, czyli serwis internetowy, którego przewidywania w przeszłości sprawdzały się doskonale.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top