Informacje i nowości

Ciekawa dziura w iOS i aplikacji Kiosk

Kiosk - dziura w iOS

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, jak w iOS, bez potrzeby robienia JailBreaka, zmienić logo operatora (zobacz artykuł). Dzisiaj w internecie pojawił się kolejny ciekawy poradnik. Tym razem, wykorzystywana jest inny błąd w iOS 6, który pozwala przenieść ikonę programu do aplikacji Kiosk, która z założenia służy do przechowywania tylko specjalnych aplikacji – czasopism.

Osobiście nie widzę najmniejszej potrzeby przenoszenia tam czegoś, skoro ikony aplikacji możemy grupować w foldery, więc traktuję to wyłącznie jako ciekawostkę. Przydatne może okazać się to jedynie, kiedy korzystamy np. z jakiegoś czasopisma, które nie jest dostępne przez Kiosk, a jako standardowa aplikacja. W takim przypadku przedstawiony sposób może przydać się do zachowania porządku. Niestety, w przypadku ponownego uruchomienia telefonu, wszystko wraca do pierwotnego stanu.

Wszystko sprowadza się do kilku czynności:

  1. Umieszczamy ikonę Kiosk na drugim ekranie
  2. Umieszczamy aplikację, którą chcemy schować do Kiosku na ekranie trzecim
  3. Naciskamy przycisk Home i szybko dotykamy, i przytrzymujemy palec na ikonie aplikacji, którą chcemy ukryć
  4. Po przyciśnięciu Home ekran przeskoczy na pierwszy, wtedy puszczamy ikonkę i przechodzimy szybko na ekran drugi
  5. Ikonki powinny zacząć drgać i powinien się przy nich pojawić znaczek „x” do ich usunięcia
  6. Otwieramy Kiosk
  7. Naciskamy przycisk Home – ikonka programy z trzeciego ekranu powinna pojawić się w Kiosku

Cały proces nie jest najłatwiejszy i trzeba wykonać go bardzo szybko w odpowiedniej kolejności. Mi udało się dopiero po kilku próbach. Testy przeprowadzałem na iPhone’ie 4 z iOS 6.0.1. Efekt możecie zobaczyć na poniższym screenshocie:

Kiosk - dziura w iOS

Poniżej natomiast efekt nieudanego przenoszenia – ikonki poprzesuwały się, a pierwsze miejsce pozostało puste 🙂 Ponowna reorganizacja w tym przypadku nie pomagała. Wszystko wróciło do normy po restarcie systemu.

Kiosk - dziura w iOS

Komentarze
To Top