Aplikacje na iOS i OS X

30/30 – interesujący menadżer zadań

30/30 - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Przeglądając dzisiaj w AppStore różne programy służące do zarządzania zadaniami i czasem trafiłem na program o nazwie 30/30. Program zwrócił moją uwagę przede wszystkim swoim wyglądem.

Aplikacja jest połączeniem prostej listy zadań z timerem. W 30/30 tworzymy listę czynności do wykonania, każdej z niej przydzielając określoną ilość czasu, którą planujemy na nią przeznaczyć. Po zakończeniu odpalamy licznik, który rozpoczenie odmierzenie czasu i przypomni nam gdy nadajedzie pora na zakończenie pracy nad daną rzeczą i zajęcie się inną. Jeśli w trakcie stwierdzimy, że czasu potrzebujemy mniej lub więcej, możemy to w bardzo łatwy sposób zmienić za pomocą przycisków po bokach licznika.

30/30 - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Listą zadań zarządzamy w prosty sposób za pomocą gestów, podobnie jak w aplikacji Task lub Clear.

Do każdego zadania możemy przypisać ikonę oraz odpowiedni kolor. Dodatkowo stworzoną listą – a tych możemy mieć wiele – możemy podzielić się z kimś znajomym za pomocą maila.

W bardzo ciekawy sposób została też rozwiązana konfiguracja aplikacji – jest to po prostu zbiór ułożonych obok siebie ikonek, którymi włączamy lub wyłączamy poszczególne funkcje.

Program świetnie prezentuje się pod względem wizualnym, ale czy jest funkcjonalny? Dla mnie – niespecjalnie. Rzadko zajmuję się projektami i rzeczami, których czas trwania mogę z góry zaplanować i przewidzieć. Do tego czynności które wykonuję na codzień są na tyle różnorodne, że zarządzanie nimi za pomocą jakiegoś menadżera byłoby bardziej kłopotliwe niż pomocne.

Program może się natomiast przydać do poprawiania efektywności pracy, poprzez ustawianie stałych cykli typu praca – przerwa.

A może macie inne pomysły na efektywne wykorzystanie aplikacji 30/30? Jeśli tak, podzielcie się swoim pomysłem w komentarzu.

Aplikacja jest uniwersalna i darmowa:

[appstore id=505863977]

Komentarze
To Top