Aplikacje na iOS i OS X

Task – minimalistyczna lista zadań

Task - iOS (iPhone, iPod touch)

Jeśli cenicie prostotę i lubicie minimalizm w interfejsach aplikacji, to myślę, że spodoba Wam się program Task.

Program jest prostą listą zadań, która segregowana jest według dni tygodni. Ważne zadania możemy wyróżnić, możemy też dodać przypomnienia w wybranym dniu i godzinie. Program pod względem gestów, którymi obsługujemy i dodajemy nowe pozycje do listy, przypomina Clear (zobacz recenzję). Wszystko odbywa się bardzo prosto i przyjemnie, bez zbędnego klikania i konfiguracji.

IMG_0275

Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę to mi kojarzy się ona z obecnym wyglądem Google i niektórych z jego serwisów.

Task, chociaż działa świetnie, ma dla mnie niestety jedną zasadniczą wadę – w chwili obecnej dostępny jest wyłącznie w wersji na iPhone’a, w związku z czym nie ma żadnej opcji jego synchronizacji z innymi urządzeniami. Pod tym względem zdecydowaną przewagę ma wspomniany już Clear.

Mimo to, program warto pobrać, ponieważ w chwili obecnej dostępny jest w promocji – za darmo (normalna cena to 0,89 €), a być może kiedyś doczekamy się jego auktualizacji, większego rozwoju i ekspansji także na inne urządzenia Apple.

Jeżeli opcja synchronizacji z innymi urządzeniami nie jest Wam w tym momencie w ogóle potrzebna, to myślę, że tym bardziej warto skorzystać z okazji, a Task może okazać się świetną alternatywą np. dla systemowej aplikacji Przypomnienia.

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu, na którym możecie zobaczyć program w akcji:

[youtube id=”56isCnonYqA” width=”600″ height=”350″]

[appstore id=505799171]

Komentarze
To Top