Gry na iOS i OS X

Shadowrun Returns – gra taktyczna z elementami RPG

Shadowrun Returns - iOS (iPad) & Mac OS X

Papierowy system RPG Shadowrun powraca po raz kolejny do świata elektronicznej rozrywki za pomocą swojego twórcy, Jordana Weismana oraz studia przez niego założonego – Harebrained Schemes. W zeszłym roku gra została sfinansowana przez graczy za pośrednictwem serwisów Kickstarter oraz PayPal na kwotę 1 895 772 dolarów.

Shadowrun Returns, bo o niej mowa, jest grą taktyczną, z mechanizmami znanymi z omawianego systemu, jak i innych gier RPG. Ku szczęściu starych i hardkorowych graczy, twórcy postawili na rzut izometryczny, znany choćby z SNESowej odsłony, która powstała w 1993 roku. Gra silnie będzie nastawiona na fabułę, lecz jej twórcy nie zapomnieli o wszelkich mechanizmach prowadzenia rozgrywki. Walki będą toczone w turach, podobnie jak w zeszłorocznym XCOM: Enemy Unknown, czy Jagged Alliance 2. Sytuacje w jakich znajdą się nasi bohaterowie, będziemy mogli rozwiązać na wiele sposobów – walką, pokojową rozmową, czy też po cichu, unikając bezpośredniej konfrontacji. Inteligencja przeciwników będzie na wysokim poziomie i będą na bieżąco reagowali na poczynania bohatera (np. kiedy nasz bohater podajdzie nie uzbrojony, nie zostanie zastrzelony, dopóki nie wyciągnie broni lub zdenerwuje przeciwnika swoją ignorancją na jego ostrzeżenia). W grze również znajdziemy wybory moralne, mnóstwo zadań pobocznych i wiele innych cech znanych z wielkich produkcji cRPG. Co ciekawe, w wyniku współpracy z Cliffhanger Studios, będziemy mogli naszych podopiecznych przenieść do powstającej równolegle z tą produkcją gry Shadowrun Online i tam kontynuować rozgrywkę.

 

Do świata, w którym się ścierają się technologia i fantasy, wrócimy w czerwcu tego roku na komputerach z systemami Mac OS X oraz Windows oraz na tabletach z systemami iOS i Android.

UWAGA!! Jeszcze tylko w tym tygodniu, macie szansę na zakup w przedsprzedaży tej produkcji w wersji na komputery! Po więcej szczegółów, udajcie się tutaj: 

www.harebrained-schemes.com/shadowrun/shadowrun-returns-pre-order 

Na koniec zparaszam do obejrzenia gameplay’a z komentarzem twórców:

[youtube id=”lpXjlDQmM3I”]

Komentarze
To Top