Gry na iOS i OS X

Kret Kretes powraca w City of Secrets 2 – Episode 1

City of Secrets 2 - Episode 1 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Druga odsłona kultowego tytułu polskiego producenta – firmy Aidem Media. Poprzednik odniósł potężny sukces w amerykańskim, brytyjskim oraz niemieckim AppStore. Oby i ta część odniosła podobny sukces. Mowa o City of Secrets 2 – Episode 1.

Spytacie pewnie – czemu Episode 1, ile ich będzie? Ano gra ma się zamknąć w czterech częściach.
Jak sam autor mówi, gra została zaprojektowana dla dorosłych, jednak zawiera funkcję podpowiedzi, która umożliwi młodszym użytkownikom na cieszenie się trudniejszymi momentami gry.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się bliżej z pierwszą częścią gry, czyli City of Secrets+, zapraszamy do naszej recenzji.

Po uruchomieniu, rozpoczynamy bez żadnego intro. Na tę chwilę dostępna jest jedynie angielska wersja językowa, ale w przyszłości ulegnie to zmianie. Od razu przechodzimy do głównego menu. Możemy przeskoczyć bezpośrednio do zabawy lub na początek zacząć od tutorialu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ bardzo często wyklinam przymusowe samouczki w grach. Osobiście przeszedłem od razu do grania, żeby sprawdzić jak intuicyjna jest rozgrywka. Nie zawiodłem się, wszystko jest bardzo proste, zasada „stuknij, żeby iść” sprawdza się idealnie.

W City of Secrets 2 mamy do wyboru trzy poziomy trudności. Przy okazji znajdziecie tu ciekawy element humorystyczny 🙂 W samej grze też ich nie brakuje i słuchając wywodów Kreta Kretesa, można często na prawdę nieźle się uśmiać. Kiedy już podejmiemy decyzję o poziomie gry przechodzimy do wprowadzenia – najpierw wideo, a później rozmowa naszego bohatera z lektorem. Głosy są dobrane w genialny sposób, miło się ich słucha, a dialogi same w sobie są bardzo dobrze wykonane.

Grafika przywodzi na myśl gry dla młodszych użytkowników, podobnie jak w poprzedniej części. Jest przyjemna i cieszy oko. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie.

Nie będę skupiał się tutaj na rozgrywce, jako na zadaniach jakie mamy do wykonania, ponieważ nie chcę psuć Wam zabawy. Warto natomiast wspomnieć, że nie zabraknie do rozwiązania zagadek logicznych. Na różnych etapach naszej przygody, nie raz będziemy musieli trochę pogłówkować. Warto jednak czasem poświęcić te kilka minut nad jednym zadaniem, żeby przejść dalej. Pamiętajcie – nie należy się zniechęcać! 🙂

Uważam, że nie potrzeba więcej pisać o City of Secrets 2 – Episode 1, ponieważ tytuł powinien obronić się sam! Ze swojej strony zdecydowanie polecam wydanie 0.89 euro, żeby móc cieszyć się Polską produkcją. Zaciekawi nie tylko nas, ale i nasze młodsze rodzeństwo czy potomków 🙂

To wszystko! Ja wracam już odkrywać dalsze „Sekrety”, a Was zapraszam do tego samego i to jak najszybciej. Cena 0.89 € to oferta tymczasowa! Docelowo aplikacja będzie kosztować 4,49 €.

Jeśli chcecie zakupić City of Secrets 2 – Episode 1, wystarczy kliknąć w ikonę poniżej. Aplikacja jest uniwersalna i zadziała zarówno na iPhone’ie i iPodzie touch, jak i iPadzie.

[download]

[appstore id=616027386]

Komentarze
To Top