Aplikacje na iOS i OS X

Twitter #music

Twitter #music

Niedawno miała premiera najnowszej usługi Twittera – #music. Społecznościowe poznawanie nowych wykonawców nie jest niczym nowym, jednak Twitter może pochwalić się ogromną ilością użytkowników, co zdecydowanie zagwarantuje dobry start ich nowej usłudze. Idea jest piękna i prosta – poznawanie nowych utworów i wykonawców. Możemy zobaczyć jakiej muzyki słuchają osoby, które śledzimy oraz ogólnie wszyscy użytkownicy Twitter #music.

Design aplikacji stoi na najwyższym poziomie – nie dość, że aplikacja wygląda przepięknie, to jeszcze jest intuicyjna i banalna w obsłudze. Miało być prosto i szybko. I jest.

Po wybraniu jednej z kategorii przeglądania muzyki (Popularne, Zdobywające popularność, Polecane oraz Aktualnie słuchane przez osoby które śledzisz) zostaje nam przedstawiona lista grafik albumów/wykonawców. Jest to zdecydowanie najlepiej wyglądający element aplikacji.
Po wybraniu interesującego nas wykonawcy Twitter #music odtworzy dla nas fragment (przy pomocy iTunes) lub cały utwór (przy pomocy Spotify lub Rdio) bez przełączania do innej aplikacji.
Podczas odtwarzania możemy sterować głośnością, przewijać i pauzować utwory oraz Twittnąć o nich. Klikając jeszcze raz w okładkę albumu zostaniemy przeniesieni do profilu wykonawcy, gdzie możemy zacząć go śledzić.

Jedynym zastrzeżeniem co do aplikacji jest optymalizacja – duża ilość grafik i animacji spowalniają Twitter #music i na iPhone 4 trochę się zacina.

Twitter #music jest obecnie dostępne w AppStore za darmo, wyłącznie w wersji na iPhone’a.

[margin_border /]

Niestety w chwili obecnej zarówno usługa, jak i sama aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Aby pobrać program należy posiadać konto w US AppStore. Jeśli go nie posiadacie, a chcielibyście przetestować aplikację już teraz, pomocny może okazać się nasz poradnik: Jak założyć konto w innym AppStore bez podawania danych karty płatniczej?

[download]

[itunes_us id=625541612]

To Top