Plotki

WWDC – aktualizacja wszystkich modeli MacBook’ów?

Mac Book Pro

Mimo, że do konferencji [wwdc2013] pozostał jeszcze miesiąc, w sieci już od dawna pojawiają się plotki i domysły na temat tego, co zaprezentuje nam Apple w tym roku. Dużo mówiło się o rzekomej dyskontynuacji serii standardowych MacBooków Pro na rzecz droższych i skierowanych bardziej w kierunku Pro modeli Retina.

Ming-Chi Kuo – analityk z KGI Securities, jeszcze do niedawna zapowiadający zaprzestanie produkcji nie posiadających Retiny MacBooków Pro, zmienił jednak zdanie i jego najnowsze prognozy mówią o aktualizacji wszystkich modeli MacBooków do nowych procesorów Intela o nazwie Hawell – wydajniejszych o około 7-13% od poprzedniej generacji. Kuo uzasadnia swoją zmianę zdania tym, że standardowe MacBooki Pro są wciąż najpopularniejszymi modelami z serii i zapotrzebowanie na nie wciąż jest wysokie, tak więc Apple zapewne w tym roku będzie nadal kontynuowało ich produkcję.  Poza procesorami, zmianie ma również ulec bateria, która ma gwarantować jeszcze dłuższy czas pracy.

Kuo przewiduje rozpoczęcie sprzedaży nowych modeli MacBooków Pro na krótko po konferencji [wwdc2013], a modeli Retina w późniejszym terminie, ze względu na problemy w produkcji związanych z ekranami.

To Top