Książki i Ebooki

W pogoni za życiem

W pogoni za życiem - interaktywna książka dla dzieci - iOS (iPad)

W pogoni za życiem to interaktywna książka stworzona przez Suqoon Project.

Mimo, że jej odbioracami są dzieci, książeczka porusza trudny temat przemijania i śmierci. Z ilustrowanych, wirtualnych kart książki, poznamy wzruszającą historię pewnej Jętki, która dopiero co przyszła na świat. Niestety, jej sposób zapatrywania na to co ją otacza, musi przejść poważną próbę, gdy Jętka dowiaduje się, że czeka ją tylko jeden dzień życia. Ta informacja jednak jeszcze bardziej ją mobilizuje i tym bardziej pobudza jej ciekawość do poznawania i odkrywania. Wraz z napotkaną Muchą oraz nami, wyrusza w niesamowitą podróż po Nowym Jorku.

Książeczka jest bardzo ładnie ilustrowana. Wszystkie grafiki są trochę nostalgiczne, ale tym samym idealnie pasują do tematyki książki. Oprawa dźwiękowa również została świetnie wykonana – oprócz lektora czytającego książkę, mamy tu również dobrą muzykę i wiele pojedynczych odgłosów wzbogacających odbiór treści. Wszystko to zostało wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Minusem może być stosunkowo niewielka liczba interakcji, które dostępne są w książce – większość z nich sprowadza się do prostych animacji lub wydania dźwięku. Ponieważ nie jest to pierwsza tego typu książka, którą mam w rękach myślę, że na tym polu Twórcy mogliby zrobić nieco więcej.

[youtube id=”y2bM28oy6hM”]

W pogoni za życiem dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, między którymi możemy się swobodnie przełączać.

Podsumowując krótko, uważam, że jest to pozycja zdecydowania godna polecenia, w bardzo dobrej cenie. Link do wersji na iPada znajdziecie poniżej.

[download]

[appstore id=585214002]

To Top